CLJ: UKS Ruch pokonany. Wójcik bohaterem

21.09.2013, 15:51

clj_-_uks_ruch_-_16.jpgJuniorzy Miedzi Legnica w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów podejmowali UKS Ruch Chorzów. Legniczanie po bardzo dobrym, szybkim meczu zwyciężyli 2:1. Obydwie bramki dla Miedzi zdobył Adrian Wójcik. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich sekund, szczególnie końcówka była bardzo nerwowa.

Początek meczu z ubiegłorocznymi zwycięzcami naszej grupy należał do Miedzi Legnica. Podopieczni Bartosza Szymczyka od początku podeszli wysoko pod obrońców Ruchu i uniemożliwiali im wyprowadzenie piłki z własnej połowy. Dało to rezultat bramkowy już w 16 minucie. Wojciech Kulasa zagrał piłkę w pole karne a z pięciu metrów uderzeniem pod poprzeczkę sfinalizował to podanie Adrian Wójcik. Po stracie bramki goście złapali wiatr w żagle i próbowali różnymi sposobami przedostać się pod bramkę strzeżoną tego dnia przez Norberta Matuszaka. Udało im się to kilka razy, ale bez zagrożenia. Miedź natomiast wykorzystywała błędy w ustawieniu rywali i wyprowadzała groźne ataki. Swoje szanse mieli jeszcze Maciej Tulik i Marcin Wasilewski. W 36 minucie nasz zespół stracił Daniela Rybkę, który skręcił staw skokowy. W jego miejsce w obronie pojawił się Przemysław Zatwarnicki.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla legniczan. W 50 minucie po akcji trio Kulasa – Wasilewski - Wójcik, ten ostatni ponownie pokonał golkipera Ruchu. Trzy minuty później ponownie było groźnie pod bramką gości. Łukasz Chodyga przymierzył z rzutu wolnego, a bramkarza uratował w tej sytuacji słupek. W 58 minucie meczu Ruch zdobył kontaktową bramkę. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry wykorzystał Nawrot i dał gościom nadzieję, na korzystny wynik. Mecz zaostrzył się, a obydwa zespoły stwarzały kolejne okazje. Dwóch dobrych sytuacji nie wykorzystał Jacek Cebulski. Już w doliczonym czasie gry UKS Ruch miał aż cztery rzuty rożne pod rząd, po których było gorąco pod bramką Miedzi. Gole już w tym meczu nie padły, a legniczanie odnotowali bardzo ważne zwycięstwo.

Miedź Legnica – UKS Ruch Chorzów 2:1 (1:0)

Bramki: 16, 50 Wójcik – 58 Nawrot.

Miedź Legnica: Matuszak – Ciunowicz, Wachowiec, Grygierczyk (72 Miazga), Rybka (36 Zatwarnicki), Chodyga, Tulik, Światły, Kulasa, Wójcik (76 Gołębiewicz), Wasilewski (65 Cebulski).

UKS Ruch: Syga – Malec, Wagner, Wilczkiewicz, Kaizik, Rylukowski (46 Nawrot), Hewlik, Poloczek, Lipski (58 Ludwiczak), Witas (63 Górka).