Dziewczyny zaliczyły debiut przed własną publicznością

10.05.2014, 23:06

2014dziewczyny_-_darbor_boleslawice_spar_-_51.jpgKobiecy zespół Miedzi Legnica podejmował po raz pierwszy w swojej historii przeciwnika na własnym boisku. Miedź zmierzyła się z Darborem Bolesławice i osiągnęła niezły rezultat. Mimo porażki 0:1 trzeba przyznać, że naszym piłkarką nie brakowało ambicji i zaangażowania. Warto dodać, że mecz mógł zakończyć się nawet remisem, ale sytuacje, które stworzyły legniczanki nie zostały sfinalizowane.

Podopieczne trenerki Agnieszki Nowak straciły gola już w ósmej minucie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystała jedna z piłkarek Darboru i dała tej drużynie prowadzenie. Bolesławiczanki mimo, że nie grały na własnym boisku, ustawiły się bardzo wysoko i praktycznie nie schodziły z połowy Miedzi. W 33 minucie gry  Karolina Wąsowska po samotnym rajdzie weszła w pole karne i będąc sam na sam z bramkarką gości, uderzyła minimalnie obok bramki. Była to najlepsza sytuacja do zdobycia gola przez legniczanki w tym spotkaniu.

W drugiej części zespół Darboru w dalszym ciągu przeważał, ale znakomicie w bramce Miedzi spisywała się Agnieszka Buchaniewicz. Kolejną szansę na gola miała Karolina Wąsowska, ale w kluczowym momencie uderzyła za lekko. Miedź przegrała 0:1, ale szukając pozytywów tego spotkania, trzeba pamiętać, że w ubiegłym tygodniu legniczanki przegrały z tym samym rywalem 0:11, więc poprawa jest znaczna. Poza tym, nasze piłkarki miały kolejną okazję do zebrania jakże cennego doświadczenia.

Miedź Legnica – Darbor Bolesławice 0:1 (0:1)

Miedź Legnica: Buchaniewicz – Zatwarnicka, Zając, Cygler, Świst, Cybulska, Nowak, Czapluk, Wąsowska, Łozińska, Nazarewicz, Suszek, Onurfowicz, Pater, Malukiewicz, Walter, Kaleta.

2014dziewczyny_-_darbor_boleslawice_spar_-_51.jpgKobiecy zespół Miedzi Legnica podejmował po raz pierwszy w swojej historii przeciwnika na własnym boisku. Miedź zmierzyła się z Darborem Bolesławice i osiągnęła niezły rezultat. Mimo porażki 0:1 trzeba przyznać, że naszym piłkarkom nie brakowało ambicji i zaangażowania. Warto dodać, że mecz mógł zakończyć się nawet remisem, ale sytuacje, które stworzyły legniczanki nie zostały sfinalizowane.