Aktualności

Akademia

Fascynujący bilans Miedzi U15

24.11.2022, 17:00
Zawodnicy drużyny U15 Akademii Miedzi nie dość, że wywalczyli na boisku awans do CLJ, to mają za sobą znakomitą rundę w lidze. Podopieczni trenera Jakuba Grabowskiego nie przegrali żadnego meczu i osiągnęli najlepszy bilans bramek w całej stawce, a dodatkowo strzelili najwięcej goli spośród wszystkich drużyn. Brawo!

Miedź Legnica U15, w 14. meczach ligowych zdobyła 40 punktów. Do kompletu oczek naszym zawodnikom zabrakło dwóch punktów, które stracili w jedynym zremisowanym meczu (19.10.2022 Miedź - FC Wrocław Academy 1:1).

Do tego, Miedź Legnica U15 strzeliła najwięcej goli spośród wszystkich drużyn ale także zaliczyła najlepszy bilans bramkowy. Gracze z Legnicy trafiali do siatki rywali 61 razy, natomiast bramkarze naszego zespołu wyciągali piłkę z własnej sieci tylko ośmiokrotnie, co także jest najlepszym rezultatem w lidze. To daje w sumie 53 bramki na plusie.

Blisko było do osiągnięcia najwyższego zwycięstwa w rundzie jesiennej, a w tej klasyfikacji zadecydowała tylko jedna bramka. Mianowicie Miedź wygrała w Łużycami Lubań 10:1, a drużyna Parasola Wrocław pokonała Łużyce 10:0. Mimo to, wygrana zespołu trenera Grabowskiego była najwyższym, wyjazdowym zwycięstwem w lidze, a wynik Parasola najwyższą wygraną w meczu na własnym boisku.

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/