Grała młodzież Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica

12.05.2014, 13:37

akademia_miedzi_logo_flaga.jpgMiniony weekend dla drużyn Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica upłynął pod znakiem spotkań ligowych oraz turniejów. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze, za co należą im się wielkie brawa. Zapraszamy na przegląd tego, co działo się na boiskach młodzieżowych.

LOM: Zwycięstwo nad Zagłębiem

Młodzicy prowadzeni przez Tomasza Syskę pokonali Zagłębie Lubin 2:0. Pierwsza bramka padła po bardzo dobrym zagraniu Eryka Rajnisza do Dawida Zubko, który zakręcił obrońcami i umieścił piłkę w samym “okienku” bramki. Druga  bramka to prawdziwy pokaz gry Bartosza Macha, który jako środkowy obrońca odzyskał piłkę na własnej połowie, przebieg prawie całe boisko, mijając po drodze trzech rywali i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie umieścił piłkę w siatce. - Moi zawodnicy stworzyli w tym meczu jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku, ale zabrakło szczęścia i zachowania spokoju pod bramką przeciwnika – podsumował spotkanie Tomasz Syska trener Miedzi.

Miedź Legnica - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: 28 Zubko, 60 Mach

Miedź Legnica: Rzęsa - Kamil Kuruc, Mach, Krzysztof Kuruc - Rajnisz, Styczeń - Skorobogaty, Zubko, Dominiak. Zmiany: Pasowicz, Tumilewicz, Bernacki, Barczyszyn, Szczepanik, Brodzik, Maczuba, Freidenberg, Budzik.

LDT: Kubań rozprawił się z Orłem

W tym meczu Miedź miała wyraźną przewagę, prowadziła grę i stwarzała sobie sytuacje bramkowe. Jednak bardzo dobrze spisywali się bramkarze gości. W 8 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową Łukasza Kubania broni bramkarz Orła. Dwie minuty później goście wyprowadzają groźną kontrę, jednak piłka przelatuje obok słupka bramki Miedzi. Po przerwie Miedź nadal atakowała. W 55 minucie gry po faulu na Bartku Kubaniu sędzia dyktuje rzut wolny tuż przy narożniku pola karnego. Sam poszkodowany podchodzi do piłki i precyzyjnym strzałem lewą nogą pokonuje bramkarza Orła. W 65 min Miedź wykonuje rzut wolny. Po dośrodkowaniu piłkę w polu karnym trąca Kunicki. Piłka trafia pod nogi Bartka Kubania, który podwyższa wynik spotkania na 2:0. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Miedź mogła powiększyć zdobycz bramkową, jednak Czuba silnym strzałem zza pola karnego trafił w poprzeczkę.

Miedź Legnica - Orzeł Ząbkowice 2:0 (0:0)

Bramki: 55, 65 Bartłomiej Kubań

Miedź Legnica: Woliński - Wójtów, Stachowski, Socha, Wasiuk - Bazan, Kubań Ł., Puszczyński, Zagórski, Czyżewski - Kuczyński. Grali również: Piotrowski, Grzeszczyk, Kunicki, Kubań B., Czuba, Kułyk, Maciejewski.

LOT: Minimalna porażka z Zagłębiem

Trampkarze Miedzi Legnica w ramach ligi okręgowej podejmowali drużynę Zagłębia Lubin. Od początku meczu do wietrznych warunków lepiej przystosowała się drużyna gości. Gospodarze niestety potrzebowali mocnego uderzenia jakim była strata bramki w 7 minucie, aby się obudzić. - W 20 minucie po błędzie sędziego , który nie odgwizdał ewidentnego spaloego tracimy 2 bramkę - mówi Marcin Drabent trener naszego zespołu. - Przegrywając 0:2 stawiamy wszystko na jedną kartę, dokonuję trzech zmian w składzie co pozytywnie wpływa na drużynę - dodaje szkoleniowiec. Miedź przejęła inicjatywę, stwarzała sytuacje ale niestety Sebastian Taranek, Miłosz Rodziewicz i Dawid Stanuszek ich nie wykorzystali.

- Po przerwie od początku dominujemy i zmuszamy przeciwników do błędów. W 45 minucie Miłosz Rodziewicz wykorzystuje jeden z nich i zdobywa kontaktowa bramkę - opowiada Drabent. Do 53 minuty Miedź stwarza kolejne dwie sytuacje bramkowe, których nie wykorzystuje. W odpowiedzi zawodnicy Zagłębia zdobywają trzecią bramkę. W odpowiedzi po 5 minutach po rzucie karnym Miedź ponownie dochodzi lubinian na jednego gola. Niestety mimo sytuacji i przewagi legniczanom nie udaje się zdobyć wyrównującej bramki.

- Szkoda pierwszej połowy, w której niestety zawiodły nas głowy. W drugiej części drużyna pokazała charakter, za co należą się brawa, dzięki czemu kibice oglądnęli emocjonujące spotkanie - podsumowuje zawody Marcin Drabent.

Miedź Legnica- Zagłębie Lubin 2:3 (0:2)

Bramki: 45 Rodziewicz. 58(k) Maksymowicz

Miedź Legnica: Dul, Sasiela-Berliński, Winnik, Ułasewicz, Hoszowski, Taranek, Stanuszek, Buń, Podgórski, Synowiec, Rodziewcz, Szpak, Mazur, Maksymowicz, Walendzewicz, Myśłikowski, Osmański.

Orlicy: W pierwszym turnieju rządziła Miedź!

Za nami pierwszy turniej w ramach rozgrywek OZPN w kategori Orlik na boiskach trawiastych. W Legnickim Polu MKS Miedź reprezentowały dwie drużyny z rocznika 2004.

bramki: Paszulewicz 1, Chojnowski 1

Finał, to wewnętrzna rywalizacja naszych drużyn, które wygrały swoje grupy. Wynik końcowy nie odzwierciedla zaciętości spotkania, ale to był najciekawszy pojedynek tego turnieju. Miedź I pokonała Miedź II 8:0. Bramki w tym meczu dla Miedzi I zdobyli: Kwolek 5, Zieliński 1, Gresiuk 1, Baszczyj 1

- To pierwsza nasza rywalizacja na naturalnej nawierzchni w tym sezonie, nie do końca wiedzieliśmy na co nas stać, wyniki potwierdzają, że nasza ciężka praca na treningach przynosi efekty. Ogranie starszego rocznika w turnieju cieszy i potwierdza, że w zawodnikach drzemie ogromny potencjał - podsumowuje Cezary Michalski trener Miedzi Legnica.

Miedź I: H. Kwolek, J. Ziemba, E. Szczerbowski, B. Baszczyj, B. Gresiuk, J. Stępień, K. Karolczak, M. Zieliński

Miedź II:  H. Zwoliński, M. Hambicki, M. Chmielowiec, D. Ferworn, M. Frysztacki, A. Paszulewicz, D. Mistrzak, Sz. Chojnowski, F. Ząbek.

DLM: Bez bramek z Parasolem

Młodzicy prowadzeni przez Wojciecha Górskiego podejmowali w ramach ligi dolnośląskiej Parasol Wrocław. Po zaciętym pojedynki padł bezbramkowy remis.

Miedź Legnica – Parasol Wrocław 0:0

Żak B: Miedź rządziła niepodzielnie we Wrocławiu

Żaki urodzone w 2005 roku brały udział w turnieju Polonia Cup 2014. W zawodach wzięło udział 7 zespołów z Wrocławia i okolic. Nasz zespół nie dał żadnych szans swoim rywalom wygrywając pięć spotkań i jedno remisując.

Miedź - Olympic Wrocław 1:1

Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Romanowski z dorobkiem 10 bramek.

Żaki A: Miedź zagrała w finale ligi trawiastej

Podopieczni Przemysława Leszczyńskiego wzięli udział w rozgrywkach Ligii trawiastej Żaków w Legnickim Polu. Ostatecznie nasi młodzi piłkarze zajęli drugie miejsce w tym turnieju.

1 Ł. Kaczkowski

- W finale nasza drużyna próbowała przeciwstawić się świetnie dysponowanym zawodnikom Zagłębia. Niestety chłopcy z Lubina byli tego dnia bezkonkurencyjni - ocenił Przemysław Leszczyński.