Grała młodzież Miedzi

23.09.2013, 17:11

IMG_1188.jpgPodczas weekendu drużyny Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica walczyły o punkty na boiskach ligowych. W najciekawszych meczach nasi trampkarze W LDT zremisowali 1:1 z Parasolem we Wrocławiu. Wysokie zwycięstwo odnieśli trampkarze Miedzi w Prochowicach. W ramach rozgrywek LOT wygrali z Prochowiczanką aż 10:0.

Typowy mecz walki. Akcje z jednej i z drugiej strony. Dobrze spisujący się bramkarze i bardzo dobra gra obronna z obu stron. Pierwsza bramka padła w 49 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Łukasza Czuba. Wbiegający w pole karne Radosław Wasiuk z pięciu metrów pokonał bramkarza po dośrodkowaniu w pole karne.  Bramka wyrównująca padła w 60 minucie gry w rzutu wolnego, przy którym nie popisał się bramkarz Miedzi. Warto też wspomnieć, że na meczu nie pojawił się ani jeden sędzia.

LDT: Parasol Wrocław - Miedź Legnica 1:1 (0:0)

Bramka dla Miedzi: 49' Wasiuk

Miedź Legnica: Woliński - Czuba, Socha, Stachowski, Wasiuk – Ł. Kubań, Kułyk (36'  Maksymowicz), Puszczyński (50' Grabowski), B. Kubań, Zagórski (62' Czyżewski) - Adamczewski (Kuczyński).

Trampkarze w ramach rozgrywek ligi okręgowej wyjechali do Prochowic zmierzyć się z Prochowiczanką. Podopieczni Marcina Drabenta nie mieli litości dla gospodarzy.

Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando naszej drużyny, która składnymi akcjami co chwilę stwarzała sytuacje bramkowe. Na 1:0 bramkę po dobitce strzału w poprzeczkę, strzelił Patryk Bezkorowajny. Kolejne dwie bramki zdobył Sebastian Taranek, który najpierw zakończył składną akcję drużyny, a następnie wykorzystał rzut karny. Na 4:0 podwyższył Kamil Hoszowski strzałem z 20 metrów, a w końcówce po kolejnym rzucie karnym wypracowanym przez Janusza Madziałę, bramkę strzelił Sebastian Taranek.

W drugiej połowie festiwal strzelecki rozpoczął Konrad Synowiec, który wykorzystał prostopadłe podanie od Adriana Szpaka. Po tej bramce zawodnicy z Prochowic zostali zamknięci na swojej połowie i zaczęli murować bramkę, co przez dłuższy czas im się udawało. Duża w tym zasługa zawodników Miedzi, którzy zaczęli grać zbyt egoistycznie. Dopiero w 45 minucie Adrian Szpak uprzedził bramkarza i zdobył 7 bramkę. Kolejne minuty, to powtórka z meczu w Górze. Nasi trampkarze stwarzali sytuacje, ale nie wykańczali ich. Dopiero w ostatnich 10 minutach meczu kolejne 2 bramki zdobywa Sebastian Taranek, który wykańcza składne akcje. Ostatniego gola w meczu strzelił Adrian Mazur uderzeniem zza pola karnego.

- Drużynę należy pochwalić za grę, składne, mądre prowadzenie gry. Liczę, że poziom gry utrzymany zostanie w kolejnych meczach. Minusem jak zwykle była skuteczność oraz okres między 40 a 50 minutą w okresie którym zapomnieliśmy o asekuracji w obronie – podsumował spotkanie Marcin Drabent.

LOT: Prochowiczanka Prochowice – Miedź Legnica 0:10 (0:4)

Bramki: Taranek 5 (11,18,28,57,61), Bezkorowajny (3), Hoszowski (21), Synowiec 937), Szpak (45), Mazur (67).

Miedź Legnica: Sasiela (Skibiński 36) - Czach (Bijak 36), Mazur, Winnik, Berliński-Piotrowski, Madziała (Buń 36), Taranek (Walendzewicz), Szpak, Hoszowski, Bezkorowajny (Synowiec 36).