Aktualności

Klub

Grzegorz Mokry trenerem Miedzi!

17.10.2022, 12:50
Trener Grzegorz Mokry podjął się misji uratowania PKO BP Ekstraklasy dla Legnicy. Dla 37-letniego szkoleniowca to powrót nad Kaczawę po rocznej przerwie.

Grzegorz Mokry to postać doskonale znana w Legnicy. Po raz pierwszy z klubem związany był od 2017 roku, będąc asystentem trenera Dominika Nowaka. Pracą w sztabie szkoleniowym zielono-niebiesko-czerwonych przyczynił się do wywalczenia historycznego awansu do Ekstraklasy oraz półfinału Pucharu Polski. Z klubu odszedł latem 2020 roku. Następnie pełnił rolę asystenta trenera w sztabie Artura Skowronka w Wiśle Kraków. Do naszego klubu wrócił w czerwcu 2021 roku, obejmując trzecioligową drugą drużynę. W szesnastu meczach poprowadził Miedź II Legnica do zdobycia 32 punktów, na co złożyło się 10 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki, przy bilansie bramkowym 32:18. 
 
Znakomite wyniki sprawiły, że otrzymał propozycję z drugoligowych Wigier Suwałki, zastępując Dawida Szulczka, który objął Wartę Poznań. Tam notował znakomitą średnią powyżej 2 punktów na mecz. Lepszą niż trener Szulczek (1,62) w okresie pracy w Suwałkach. Ostatnio pełnił funkcję asystenta Dariusza Żurawia w pierwszoligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała. Wcześniej doświadczenie trenerskie zdobywał pracując jako asystent trenera m.in. w Wigrach Suwałki, GKS-ie Katowice, Widzewie Łódź, Polonii Bytom, Pogoni Szczecin czy Ruchu Radzionków.
 
- Propozycja powrotu do Miedzi to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. To pokazuje, że praca, którą w przeszłości wykonałem tutaj została doceniona. Czuję przy tym duże wsparcie właściciela. Po raz trzeci na przestrzeni ostatnich lat mam zaszczyt pracować w Miedzi. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by utrzymać PKO BP Ekstraklasę w Legnicy – powiedział po podpisaniu umowy trener Grzegorz Mokry.
 
Wraz z trenerem Mokrym do obecnie pracującego w Miedzi sztabu szkoleniowego dołączy drugi asystent trenera Donatas Vencevičius, były reprezentant Litwy, mający w dorobku tytuły mistrzowskie na Litwie, w Polsce i Danii. Jako szkoleniowiec pracował w roli pierwszego trenera bądź asystenta w Vetrze Wilno, Suduvie Mariampol, Stomilu Olsztyn, Wigrach Suwałki, FK Jonava, DFK Dainava oraz reprezentacji Litwy U21.
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna