Historia: Miedź - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

17.12.2023, 08:00
W oficjalnych spotkaniach Miedzi z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza nigdy nie padł remis. Ostatni pojedynek obu drużyn zakończył się zdecydowanym zwycięstwem legniczan, które było szóstym w jedenastu starciach zielono-niebiesko-czerwonych ze "Słoniami". Co ciekawe, po raz ostatni zespół znad Kaczawy wygrał u siebie z ekipą z Gminy Żabno w sezonie 2013/2014.

Do wspomnianego we wstępie spotkania doszło 2 listopada 2013 roku. W pierwszej połowie przewaga Miedzi nie podlegała dyskusji. Legniczanie kilka razy zagrozili bramce Grzegorza Kasprzika. Już w 3 minucie zielono-niebiesko-czerwoni mogli objąć prowadzenie. W pole karne dośrodkował Adrian Łuszkiewicz, jeden z zawodników Miedzi główkował, ale posłał piłkę minimalnie obok bramki. Później swoje okazje mieli m.in. Zbigniew Zakrzewski, Mateusz Szczepaniak i Krzysztof Wołczek. Ten ostatni w doskonałej sytuacji głową uderzył tuż nad poprzeczką.

Legniczanie dopięli swego w 37 minucie. Szczepaniak strzałem głową pokonał golkipera Bruk-Bet Termaliki po podaniu Łuszkiewicza. Rywale natomiast swoich szans szukali głównie w dośrodkowaniach w pole karne Miedzi, ale Aleksander Ptak i legniccy obrońcy nie dali się zaskoczyć. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron Bruk-Bet Termalica atakowała śmielej, ale nadziewała się na groźne kontry zespołu znad Kaczawy. Po jednej z nich obrońcę minął Szczepaniak, w polu karnym zagrał wzdłuż bramki, a nadbiegający Łuszkiewicz potężnym strzałem pod poprzeczkę z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie gospodarzy. Miedź miała jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku, ale już żadnej z nich nie wykorzystała. Strzały Zakrzewskiego, Marcina Garucha i Jakuba Grzegorzewskiego bronił Kasprzik. – Cieszymy się z kolejnej wygranej, choć uważam, że 2:0 to dziś najniższy wymiar kary – ocenił po meczu trener Adam Fedoruk.

W kolejnych latach Miedź z drużyną z Małopolski wygrywała już tylko na wyjazdach, ostatnio notując nawet trzy zwycięstwa z rzędu w Niecieczy.

bramki: 16:12 na korzyść Miedzi

Początek poniedziałkowego meczu na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy o godz. 18:00. Bilety zakupicie na bilety.miedzlegnica.eu, w Strefie Miedzi (w meczowy poniedziałek otwartej w godz. 11-18) oraz w kasach stadionowych na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania. Wynik podawany będzie na naszym klubowym Twitterze. Pojedynek transmitowany będzie na platformie Polsat Box Go (wykup pakietu - https://bit.ly/PolsatBoxGoF1L) oraz w modelu PPV poprzez centra meczowe STATSCORE (wykup transmisji w PPV - https://bit.ly/MiedzPPV).