Aktualności

Klub

Hubert Matynia zawodnikiem Miedzi!

06.06.2022, 12:35
Hubert Matynia podpisał dwuletni kontrakt z Miedzią Legnica. 26-latek znany jest głównie z występów w Pogoni Szczecin, dla której w ciągu ostatnich ośmiu sezonów zagrał 120 meczów na poziomie Ekstraklasy i zdobył 2 bramki.

Matynia może występować zarówno na lewej obronie, jak i lewym wahadle. Pochodzący z Wrześni zawodnik przez całą dotychczasową karierę seniorską był związany z Pogonią Szczecin, z którą w obecnym sezonie wywalczył brązowy medal PKO BP Ekstraklasy. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym debiutował w  barwach „Portowców” w sezonie 2014/2015. Od tego czasu w Ekstraklasie zagrał 120 razy i zdobył dwie bramki. Co ciekawe, w sezonie 2018/19 wystąpił w obu meczach przeciwko Miedzi – wówczas w Legnicy, na inaugurację sezonu, Miedź wygrała 1:0, a w Szczecinie górą była Pogoń, która zwyciężyła 2:0. Bardzo dobre występy w lidze sprawiły, że jesienią 2018 roku Matynia został powołany do pierwszej reprezentacji Polski na mecz z Portugalią w Lidze Narodów i spotkanie towarzyskie z Czechami. Nie doczekał się jednak debiutu w biało-czerwonych barwach.
 
W zakończonym sezonie Matynia wystąpił tylko w 3 meczach Ekstraklasy i 8 spotkaniach 3-ligowych rezerw „Portowców”. Warto jednak dodać, że przez część sezonu zawodnik zmagał się z problemami zdrowotnymi, które na szczęście są już za nim. W Legnicy pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał z Miedzią 2-letni kontrakt. – To zawodnik o profilu, jakiego szukaliśmy. Zdecydowanie podniesie nam poziom rywalizacji w zespole – mówi Wojciech Łobodziński, trener Miedzi.
 
Hubert, witamy w Legnicy i życzymy powodzenia w zielono-niebiesko-czerwonych barwach!
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna