I liga: Miedź – Energetyk ROW Rybnik 1:1

21.09.2013, 23:02

rybnik.jpgW meczu 9. kolejki I ligi Miedź zremisowała z Energetykiem ROW Rybnik 1:1. Goście szybko objęli prowadzenie po strzale Muszalika, a w końcówce meczu wyrównał Wojciech Łobodziński. – W drugiej połowie zespół pokazał charakter. Szkoda, że zabrakło nam czasu, by zdobyć zwycięską bramkę – powiedział Adam Fedoruk, trener Miedzi.

W Legnicy spotkały się dwa zespoły, które w tym sezonie jeszcze nie wygrały i tak zostało. W pierwszej połowie niespodziewanie przeważali goście i już w 18. min objęli prowadzenie – z narożnika pola karnego przymierzył Mariusz Muszalik i piłka wpadła do bramki Miedzi tuż przy słupku. Później Energetyk miał kolejne okazje, na bramkę Miedzi strzelali m.in. Cisse, Kostecki i Kurzawa, ale bez powodzenia. Miedź mogła wyrównać w 32. min za sprawę Grzegorzewskiego, który kilka dostał piłkę w pole karne od Szczepaniaka, ale spudłował. Szczęścia próbowali również Łobodziński, Szczepaniak, Zasada i Bartoszewicz, ale żaden z ich strzałów nie znalazł drogi do bramki zespołu z Rybnika.

W drugiej połowie Miedź przeważała, ale wciąż miała problemy ze skutecznością. Najlepszej okazji w 77. min nie wykorzystał Grzegorzewski, którego silny strzał Kazjer odbił instynktownie. Wreszcie w 87. min pięknym strzałem z narożnika pola karnego wyrównał Wojciech Łobodziński. Miedź nacierała do ostatniego gwizdka, ale nie zdołała zdobyć zwycięskiej bramki. Najbliżej trafienia był Zakrzewski, po którego strzale głową Kajzer zatrzymał piłkę na linii bramkowej. – W drugiej połowie zespół pokazał charakter. Szkoda, że zabrakło nam czasu, by zdobyć zwycięską bramkę – powiedział Adam Fedoruk, trener Miedzi.

MIEDŹ LEGNICA - ENERGETYK ROW RYBNIK 1:1 (0:1)

Bramki: Łobodziński (87) oraz Muszalik (18). Żółte kartki: Tanżyna, Bartoszewicz oraz Krotofil, Kostecki. Sędziuje: Michał Zając (Sosnowiec). Widzów: 1500.

MIEDŹ: Ptak - Wołczek, Woźniczka, Tanżyna, Zasada (71 Zakrzewski), Madejski (53 Garuch), Łobodziński, Bartoszewicz, Cierpka (64 Fedyna), Szczepaniak, Grzegorzewski.

ROW: Kajzer - Krotofil, Grolik, Szary, Kutraba, Jary, Muszalik, Kurzawa (87 Staniczek), Kostecki, Feruga (79 Buchała), Cisse (89 Szatkowski).