I liga: Miedź Legnica – Puszcza Niepołomice 3:0

10.05.2014, 21:25

puszcza.JPGW meczu 29. kolejki I ligi Miedź pokonała Puszczę Niepołomice 3:0. Dwie bramki zdobył Zbigniew Zakrzewski, a jedną Mateusz Szczepaniak. – Jestem zadowolony z wyniku i z zaangażowania zawodników – powiedział po meczu debiutujący w roli trenera Miedzi Dariusz Żuraw.

Trener Dariusz Żuraw, dla którego sobotni pojedynek był debiutem na ławce trenerskiej Miedzi, zaskoczył już wyjściowym składem na mecz z Puszczą. Po raz pierwszy w tej rundzie w jedenastce znalazł się środkowy pomocnik Bartosz Nowak, który w zimowej przerwie trafił do Legnicy z Polonii Bytom. Do bramki wrócił też Aleksander Ptak. Ale w pierwszej połowie nie miał zbyt wielu interwencji. Do wytężonej pracy zmusił go tylko raz w 39. min Strózik, który strzelał z kilkunastu metrów, ale golkiper Miedzi nie dał się zaskoczyć. Legnicka drużyna mogła objąć prowadzenie już w 8. min. Wówczas Sobieszczyk interweniował niepewnie, Zakrzewski strzelał głową, ale bramkarz Puszczy w ostatniej chwili zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. W 20. min był jednak bez szans, gdy Zakrzewski głową strącił piłkę dośrodkowaną przez Madejskiego i wyprowadził Miedź na prowadzenie. Ten sam zawodnik w 36. min w identyczny sposób pokonał Sobieszczyka – tym razem dogrywał Wołczek.

W drugiej połowie Miedź kontrolowała mecz i jeszcze podwyższyła wynik. W 74. min z lewej flanki w pole karne dogrywał Łobodziński, a do siatki obok bezradnego Sobieszczyka trafił Mateusz Szczepaniak i ustalił wynik meczu na 3:0. – Jestem zadowolony z wyniku i z zaangażowania zawodników. Cieszę się z wygranej, ale sporo pracy przed nami, bo nie wszystko jeszcze wyglądało tak, jakbym sobie życzył – podsumował trener Dariusz Żuraw.

MIEDŹ LEGNICA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 3:0 (2:0)

Bramki: Zakrzewski 2 (20, 36), Szczepaniak (74). Żółte kartki: Łobodziński, Szczepaniak oraz Wełna, Wierzba, Cholewiak, Biernat, Perez. Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin). Widzów: 1500.

MIEDŹ: Ptak - Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz, Nowak, Madejski (79 Szymański), Łobodziński, Szczepaniak, Zakrzewski (73 Chrzanowski).

PUSZCZA: Sobieszczyk - Biernat, Perez, Wełna, Borovicanin (78 Kotwica), Strózik, Uwakwe, Zaremba, Nowak (53 Wierzba), Cholewiak, Staroń (67 Magdziński).