I liga: Miedź Legnica – Sandecja Nowy Sącz 1:1

23.08.2014, 22:35

Lobo-sandecja.JPGW meczu 4. kolejki Miedź zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 1:1. Gospodarzy na prowadzenie w pierwszej połowie wyprowadził Mateusz Szczepaniak. Goście w drugiej połowie grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Nathera, ale mimo to zdołali wyrównać po strzale Szczepańskiego. – Ten mecz powinniśmy wygrać. Remis jest dla nas jak porażka – powiedział po meczu trener Wojciech Stawowy.

Od początku meczu w grze obu drużyn było sporo niedokładności i niecelnych podań. Sandecja szybko starała się przerywać akcje gospodarzy, ale też sama nie miała pomysłu na sforsowanie legnickiej obrony. Podopieczni Wojciecha Stawowego powinni prowadzić już w 18. min. Wówczas piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Szufryn, a sędzia Tomasz Wajda wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Marcin Garuch, ale jego intencje wyczuł Marek Kozioł i obronił strzał z rzutu karnego. Ale co się odwlecze… Legniczanie prowadzenie objęli w 30. min, gdy szybki atak wykończył strzałem z 16 m Mateusz Szczepaniak, a mocno uderzona piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą on i Wojciech Łobodziński mieli okazje do podwyższenia wyniku, ale ich strzały poszybowały wysoko nad bramką Sandecji. Goście nie dotrwali w komplecie do gwizdka kończącego pierwszą połowę. W 42. min za faul w środku pola Nather zobaczył drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik.

Wydawało się, że w drugiej połowie Miedź będzie kontrolowała wydarzenia na boisku i zdobędzie kolejne bramki. Niestety, ten scenariusz nie sprawdził się w pełni. Wprawdzie długimi fragmentami legniczanie przeważali i atakowali, ale więcej bramek nie zdobyli. W 65. min gola strzelili za to goście. Po stałym fragmencie piłkę wybitą na 16 m przed bramkę Ptaka idealnie uderzył Szczepański i doprowadził do remisu. – Musimy być bardziej odpowiedzialni przy stałych fragmentach, bo błąd w kryciu indywidualnym zaważył dziś na stracie punktów. Mieliśmy sytuacje po których powinny wpaść kolejne gole i powinniśmy ten mecz wygrać. Ten remis to dla nas porażka – podsumował trener Stawowy.

MIEDŹ LEGNICA - SANDECJA NOWY SĄCZ 1:1 (1:0)

Bramki: Szczepaniak (30) oraz Szczepański (65). Żółte kartki: Lafrance oraz Szufryn, Nather, Grzeszczyk, Słaby, Szczepański. Czerowna kartka: Nather (42 - za drugą żółtą). Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów: 2050.

MIEDŹ: Ptak - Zgarda, Midzierski, Lafrance, Woźniczka, Bartoszewicz (88 Machaj), Feruga (67 Kakoko), Garuch, Łobodziński, Lenkiewicz (67 Szymański), Szczepaniak.

SANDECJA: Kozioł - Frańczak, Szufryn (89 Bartków), Cicman, Słaby, Nather, Szczepański (81 Niane), Bębenek, Grzeszczyk, Danek (90 Kalisz), Traore.