I liga: Olimpia Grudziądz – Miedź 0:2

26.10.2013, 16:03

miedz_-_kolejaz_stroze_-_106.jpgW meczu 14. kolejki I ligi Miedź pokonała w Grudziądzu wicelidera tabeli 2:0! W pierwszej połowie legniczanie ostrzeliwali poprzeczkę bramki Olimpii, ale w drugiej poprawili celowniki – do siatki trafili Zbigniew Zakrzewski i Adrian Cierpka.

W pierwszej połowie kibice na stadionie w Grudziądzu oglądali sporo walki. Bliżej zdobycia bramki byli legniczanie. Już w 4. min Adrian Łuszkiewicz przymierzył z rzutu wolnego tuż nad bramką gospodarzy. W 6. min ten sam zawodnik dogrywał z lewego skrzydła w pole karne gospodarzy, Mateusz Szczepaniak strzelił głową w kierunku długiego słupka, ale piłka trafiła tylko w spojenie słupka z poprzeczką. W 15. min z lewej strony w pole karne Olimpii centrował Mariusz Zasada, akcję z drugiej strony zamykał Wojciech Łobodziński, który uderzył z woleja, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę i wyszła poza boisko. Gospodarze swoich szans szukali głównie w stałych fragmentach i dośrodkowania w pole karne. Po jednym z takich zagrań głową strzelał Cieśliński, ale uderzył obok bramki Aleksandra Ptaka.

W drugiej połowie Miedź zagrała jak wytrawny bokser i wyprowadziła dwa nokautujące ciosy. W 57. Min faulowany przed polem karnym gospodarzy był Madejski. Sam poszkodowany wziął się za wykonywanie rzut wolnego, zagrał piłkę w pole karne, a Zakrzewski wpakował ją do siatki! Asystę przy tym trafieniu zaliczył Szczepaniak. W 66. min  Miedź prowadziła już 2:0, a tym razem w rolę egzekutora wcielił się Adrian Cierpka (asysta: Zakrzewski). W końcówce meczu gospodarze kilka razy groźnie zaatakowali, ale też Miedź mądrze się broniła i ostatecznie pokonała wicelidera tabeli 2:0!

OLIMPIA GRUDZIĄDZ - MIEDŹ LEGNICA 0:2 (0:0)

Bramki: Zakrzewski (57), Cierpka (66). Żółte kartki: Pisarczyk oraz Łuszkiewicz, Midzierski, Wołczek, Grzegorzewski. Sędziuje: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

OLIMPIA: Fabiniak - Woźniak, Piter-Bućko, Łabędzki, Staniek (67 Gawęcki), Pisarczuk, Kłus, Rogalski (75 Ruszkul), Frańczak (67 Szczot), Smoliński, Cieśliński.

MIEDŹ: Ptak - Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz, Cierpka, Łuszkiewicz (46 Madejski), Łobodziński, Szczepaniak (76 Kasperkiewicz), Zakrzewski (69 Grzegorzewski).