III LIGA: Miedź II wygrywa z Rekordem

02.10.2021, 17:52
Miedź II Legnica zdobyła komplet punktów w meczu w Bielsku-Białej. Legniczanie pokonali miejscowy Rekord 2:1, a wynik spotkania został ustalony jeszcze przed przerwą.

W 18 minucie gry Kaczmarek podał górą do Niewiadomskiego, a ten mocnym uderzeniem po ziemi dał Miedzi prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli akcję później. Jan Ciucka wykończył  głową z najbliższej odległości dośrodkowanie w pole karne. W 43 minucie meczu Caetano podał prostopadle do Niewiadomskiego, a ten wzdłuż bramki do Viniciusa, który nieczysto uderzył, ale piłka jeszcze po rękawicach bramkarza minęła linię bramkową i sędzia główny spotkania uznał drugiego gola dla Miedzi.

W drugiej połowie pod obiema bramkami działo się już mniej. Najpierw w Ciućka mógł doprowadzić do remisu, ale jego uderzenie głową po dośrodkowaniu w pole karne przeszło nad legnicką poprzeczką. W odpowiedzi w 78 minucie gry Werick Caetano zdecydował się na strzał z ok 30 metrów, ale także uderzył niecelnie.

- Gratuluję zespołowi wygranej z rywalem, który jeszcze w tym sezonie nie przegrał. Pod względem taktycznym byliśmy zdyscyplinowani cały mecz i bardzo zaangażowani pod względem fizycznym. Taka praca wykonywana w każdym meczu może nam przynosić duże profity w postaci punktów i coraz lepszego miejsca w tabeli - powiedział po meczu Grzegorz Mokry trener Miedzi II.

Rekord Bielsko - Biała - Miedź II Legnica 1:2 (1:2)

Bramki: 19 Ciućka - 18 Niewiadomski, 43 Vinicius

Rekord Bielsko-Biała: Żerdka – Madzia, Pańkowski, Kareta, Żołna, Kowalczyk (82 Czaicki), Nowak (82 Kasprzyk), Caputa, Mucha (58 Wróblewski), Ciućka (58 Wróbel), Twarkowski.

Miedź II Legnica: Soloha - Azikiewicz, Bartczak, Balcewicz, Niewiadomski, Bahaid (68 Maciejewski), Caetano, Pojasek (46 Andrzejewski), Kaczmarek (85 Wysiński), Mamis (68 Lewandowski), Vinicius (90+2 Żarkowski).