III LIGA: O tym meczu trzeba szybko zapomnieć

22.05.2022, 21:35
Miedź II Legnica w niedzielę podejmowała na własnym boisku Gwarek Tarnowskie Góry. Mimo znakomitego początku spotkania, resztę, trzeba jak najszybciej zapomnieć.

Miedź wyszła na prowadzenie już w 6 minucie. Bogacz uderzał na bramkę, golkiper gości sparował piłkę pod nogi Omuru, a ten zdobył prowadzenie. Niestety goście wyrównali rezultat 5 minut później. Mateusz Mielczarek uderzeniem przy słupku doprowadził do remisu. Taki rezultat utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie oglądaliśmy festiwal rzutów karnych.

W 52 minucie Karol Stanek podwyższył na 2:1 dla gości. Po upływie kolejnych kilku minut oglądaliśmy pierwszy rzut karny w tym meczu. Na bramkę zamienił go Norbert Jaszczak, który był wcześniej faulowany w polu karnym. Ten sam zawodnik, również z rzutu karnego podwyższył wynik w 73 minucie gry. Na 5:1 ponownie z karnego podwyższył Stanek. W doliczonym czasie gry Miedź II straciła jeszcze jednego gola, którego zdobył Dawid Jarka.

Miedź II - Gwarek Tarnowskie Góry 1:6 (1:1)

Bramki: 6 Omuru - 11 Mielczarek, 52 Stanek, 54 Jaszczak (k), 73 Jaszczak (k), 82 Stanek (k), 90 Jarka.

Miedź II Legnica: Soloha - Orzechowski, Rajnisz, Kukuła - Omuru (80 Basta), Kwolek (80 Matuszak), Żarkowski, Andrzejewski - Matusik, Bogacz (60 Rajca), Frankline (80 Rewers).

Gwarek Tarnowskie Góry: Rosół – Bąk, Przystalski, Pleban, Dyląg (86 Waniek) – Mielczarek (78 Tonia), Wiszniowski, Rakowiecki, Borycka (86 Skrzyniarz), Jaszczak (75 Joachim) – Stanek (80 Jarka)