III LIGA: Sześć goli przy Świerkowej - FOTO

23.10.2021, 18:21
Miedź II Legnica ponownie wygrywa w lidze. Gracze trenera Grzegorza Mokrego tym razem odprawili z kwitkiem Pniówek Pawłowice Śląskie pokonując rywali aż 5:1. Mecz mógł się podobać, bo na boisku nawet przez chwilę nie było nudno.

Nudy nie było, bo obie drużyny chciały wygrać. Nawet gdy nie oglądaliśmy bezpośredniego zagrożenia bramki, na placu gry była walka o każdy centymetr. W 18 minucie goście mogli wyjść na prowadzenie. Tomasz Musioł z 11 metrów uderzył bardzo mocno ale minimalnie niecelnie. Miedź odpowiedziała sytuacją z 25 minuty. Balcewicz zagrał wzdłuż bramki, a piłka podskoczyła jeszcze przed nadbiegającym Bartczakiem i kapitan legnickiego zespołu nie trafił w futbolówkę będąc tuż przed pustą bramką. W 42 minucie padł pierwszy gol. Burgering po akcji skrzydłem zagrał do Caetano, a ten uderzył płasko i pokonał bramkarza Pniówka. Jeszcze przed przerwą mogło być 2:0. Burgering miał sytuację sam na sam, ale golkiper Pniówka wyszedł zwycięsko z tej sytuacji i piłka trafiła pod nogi Mamisa, który chybił z bliskiej odległości powstrzymywany przez wracających obrońców.

Po przerwie Miedź nastawiła lepiej swoje celowniki i punktowała rywali. W 49 minucie Grzegorz Bartczak wykorzystał głową dośrodkowanie od Viniciusa i dał Miedzi drugie trafienie. Sześć minut później Kaczmarek próbował zaskoczyć bramkarza gości uderzeniem z dystansu, ale nieskutecznie.  W 75 minucie legniczanie wyprowadzili kontrę po rzucie rożnym rywali, którą zakończył w sytuacji sam na sam Byron Burgering. Ledwo opadł kurz po tej akcji, a już było 4:0. Tym razem podobnej okazji nie zmarnował Niewaidomski. Piąty gol dla Miedzi padł w ostatniej minucie regulaminowego czasu. Tym razem Vinicius dobił do bramki bezpańską piłkę z kilku metrów. Goście honorowe trafienie uzyskali w ostatniej akcji. Po rzucie rożnym gola zdobył Dawid Morcinek.

- Szczególnie druga połowa była dobra w naszym wykonaniu. Zdobyliśmy wiele bramek, a mogliśmy zdobyć ich więcej. Przed przerwą ten mecz był bardziej wyrównany. Bardzo się cieszę z dyscypliny i podejścia zawodników do pracy w drugim zespole. Czy to gracze z Akademii Miedzi czy zawodnicy z pierwszego zespołu. Cały czas tworzymy drużynę, która chce się rozwijać, i która chce wygrywać. Naprawdę gratuluję wszystkim dzisiejszego meczu – powiedział po mezu Grzegorz Mokry trener legnickiej drużyny.

Miedz II Legnica - Pniówek Pawłowice Śl. 5:1 (1:0)

Bramki: 16, Caetano, 49 Bartczak, 75 Burgering, 77 Niewiadomski, 90 Vinicius.  - 95 Morcinek.

Miedź II Legnica: Abramowicz - Hoogenhout (81 Maciejewski), Bartczak, Balcewicz, Azikiewicz (66 Lewandowski), Bahaid, Caetano, Burgering (75 Karolczak), Kaczmarek (75 Andrzejewski), Mamis (66 Niewiadomski), Vinicius.

Pniówek Pawłowice Śl. : Zapała - Fulianty (72 Glapka), Płowucha, Pacholski, Glenc, Weis, Musioł (77 Morcinek), Spratek (63 Trąd), Łaski, Caniboł (77 Szczęch), Hanzel.