IV liga: Bez niespodzianki

07.04.2024, 18:00
W niedziele druga drużyna Miedzi Legnica rozegrała starcie w ramach 23. serii gier Koleje Dolnośląskie IV Ligi. Przeciwnikiem zielono-niebiesko-czerwonych była Prochowiczanka Prochowice. Nasz zespół pokonał ekipę z Prochowic 5:1.

W 7 minucie zaskakujące uderzenie z dystansu oddał Kornel Ciupka. Na nasze szczęście jego strzał zakończył się na poprzeczce. W 18 minucie po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego akcje głową finalizował Szymon Skrzypczak. Po 20 minutach gry do bardzo dobrej pozycji doszedł Oliwier Szymoniak, który próbował pokonać bramkarza, minął go i umieścił piłkę w siatce, lecz arbiter dopatrzył się faulu na bramkarzu. Minutę później po raz pierwszy podczas rundy wiosennej straciliśmy gola. Naszego bramkarza pokonał mocnym strzałem Kornel Ciupka. W 33 minucie świetne uderzenie głową oddał Szymon Skrzypczak. Niestety fantastycznie zainterweniował bramkarz. W 38 minucie najpierw do pozycji sam na sam wyszedł Marcin Manikowski, następnie kąśliwie uderzał Szymon Skrzypczak, a na samym końcu próbował po raz drugi Manikowski. W 42 minucie w poprzeczkę główkował Marcin Manikowski. Zabrakło naprawdę niewiele. Na minutę przed końcem pierwszej połowy najwyżej w polu karnym Prochowiczanki wyszedł Szymon Skrzypczak, który mocnym strzałem głową przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką. W drugiej minucie doliczonego czasu gry stan rywalizacji wyrównał strzałem z rzutu karnego Szymon Skrzypczak. Do przerwy utrzymał się remis 1:1. Tuż po przerwie trener Miedzi II Legnica Łukasz Buliński zobaczył czerwoną kartkę za przytrzymywanie piłki w strefie technicznej. W 60 minucie wreszcie wyszliśmy na prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Szymon Stróżyński, który na placu gry pojawił się raptem trzy minuty wcześniej. Pięć minut później świetną sytuację wykorzystał Szymom Skrzypczak i mieliśmy już 3:1. W 72 minucie po raz trzeci na liście strzelców zapisał się Szymon Skrzypczaka. Nasz napastnik świetnie odnalazł się w polu karnym i umieścił piłkę w siatce. W 86 minucie wynik spotkania ustalił Szymon Skrzypczak, który pokonał bezpośrednio z rzutu karnego bramkarza Prochowiczanki.

Miedź II Legnica - Prochowiczanka Prochowice 5:1 (1:1)

Bramki: Szymon Skrzypczak (45+2', 65', 72' 86'), Szymon Stróżyński (60')  - Kornel Ciupka (21')

Żółta kartki: Adam Czornij, Łukasz Buliński (trener) - Grzegorz Bartczak, Karol Janusz, Dawid Malawski

Sędziował: Piotr Klaska (Głogów)

Asystenci: Mateusz Rozmus i Krzysztof Kuczała

Miedź II: 33. Wiktor Lipiec, 5. Adam Czornij, 6. Marcin Orzechowski (81' 19. Babacar Diallo), 7. Marcin Manikowski (55' 23. Kuba Szabłowski), 9. Szymon Skrzypczak, 11. Błażej Żarkowski, 14. Louis Poznański (81'  10. Hubert Jurasik), 15. Jakub Kaczemba (55' 18. Szymon Stróżyński), 25. Oliwier Szymoniak (75' 3. Jakub Poliński), 29. Miłosz Lewandowski, 70. Marcin Garuch

Rezerwowi: 12. Oskar Janicki - 17. Mateusz Ciapa

Prochowiczanka Prochowice: 57. Karol Janusz – 3. Piotr Ignatowicz, 4 Pedro Motta Rodgrigues (80' 9. Robert Gajewski), 6. Karol Piżuch (55' 16. Jakub Ciupak), 10. Kornel Ciupka, 18. Maciej Małek, 21. Maciej Sowiński, 22. Dawid Malawski, 85. Grzegorz Bartczak, 97. Damian Miska (75' 30. Mateusz Krzyżanowski), 99. Ivan Barysevich

Rezerwowi: 88. Paweł Czarnecki