IV liga: BKS wysoko pokonany

25.11.2023, 19:09
Drugi zespół Miedzi Legnica mierzył się z BKS-em Bolesławiec w ramach siedemnastej, ostatniej podczas rundy jesiennej, serii gier Koleje Dolnośląskie IV Ligi.

W 12 minucie Miedzianka objęła prowadzenie i była to pierwsza konkretna akcja naszego zespołu. Po podaniu Szymona Skrzypczaka piłkę do pustej wpakował Marcin Garuch. Dwie minuty później bardzo dobre uderzenie z woleja oddał Szymon Skrzypczak. Niestety piłka przeleciała minimalnie obok bramki. W 21 minucie po wybiciu piłki przez bramkarza, futbolówkę przejął Żarkowski i zdecydował się na strzał z czterdziestego metra na pustą bramkę, jednak piłkę praktycznie z linii bramkowej wybił kapitan BKS-u Jacek Bochnia. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Żarkowskiego z rzutu rożnego akcję zamykał Mateusz Ciapa, lecz piłka przeleciała obok bramki. W 32 minucie na 2:0 podwyższył Idris Momoh, który perfekcyjnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza biało-zielono-czarnych. W 36 minucie dublet w dzisiejszym meczu zanotował Marcin Garuch, który wykorzystał idealne podanie Błażeja Żarkowskiego.

Po przerwie znów grę kontrolowała drużyna znad Kaczawy. W 49 minucie do świetnej sytuacji strzeleckiej doszedł Kuba Szabłowski, który strzałem głową próbował pokonać bramkarza rywali. Niestety piłka minęła bramkę.W 55 minucie do pozycji "oko w oko" doszedł Marcin Garuch. Nasz doświadczony kapitan oddał mocny strzał, który przełamał ręce bramkarza, jednak piłka trafiła w poprzeczkę i opuściła plac gry. W 80 minucie faulowany w polu karnym był Adam Czornij. Arbiter Marcin Nawracaj  podyktował rzut karny, którego na gola zamienił sam poszkodowany. Wynik spotkania ustalił w 90 minucie Jakub Poliński, który przelobował golkipera BKS-u.

Miedź II Legnica - BKS Bolesławiec 5:0 (3:0)

Bramki: Marcin Garuch (12’, 36’), Idris Momoh (32’), Adam Czornij (80’ - kar.), Jakub Poliński (90’)

Żółte kartki: Filip Zagórski (41’) - Mateusz Ciapa (43’)

Sędziował: Marcin Nawracaj (Lubin)

Asystenci: Konrad Śliwa i Adrian Strzechowski

Miedź II: 30. Vitalii Diachenko - 3. Jan Leończyk, 5. Adam Czornij, 6. Marcin Orzechowski, 8. Olaf Kania (75’ 80. Michał Kaczmar), 9. Szymon Skrzypczak (69’ 14. Hubert Jurasik), 10. Idris Momoh (46’ 24. Kuba Szabłowski), 11. Błażej Żarkowski (60’ 15. Jakub Poliński), 13. Kacper Józefiak, 17. Mateusz Ciapa (60’ 16. Jakub Kaczemba), 71. Marcin Garuch (75’ 4. Udo Agomuonso)

Rezerwowi: 33. Wiktor Lipiec

BKS: 1. Tomasz Hajduczek - 6. Filip Zagórski (86’ 21. Łukasz Decyk), 7. Igor Sawicki, 8. Piotr Skiba, 9. Marcin Kraśnicki (61’ 5. Nikodem Bomba), 10. Jacek Bochnia, 13. Szymon Buczkowski, 15. Karol Borowski (74’ 11. Patryk Cukiernik), 16. Artur Tomasz Spraski, 18. Jakub Różnicki (69’ 20. Mateusz Rutyna), 26. Kacper Gałka (65’ 23. Adrian Podziewski)

Rezerwowi: 12. Jakub Mazur, 4. Mateusz Sinica, 17. Bartłomiej Zapiór, 19. Kacper Gałka