IV LIGA: Miedź wygrywa z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych - FOTO

28.10.2023, 17:55
Miedź II Legnica zdobyła komplet punktów w spotkaniu przeciwko Górnikowi Nowe Miasto Wałbrzych. Legniczanie wygrali po dwóch golach Szymona Skrzypczaka i śmiało można powiedzieć, że był to najmniejszy możliwy w tym meczu wymiar kary dla przyjezdnych, bo sytuacji do strzelenia gola nie brakowało.

Praktycznie przez całe spotkanie Miedź II miała przewagę i kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Legniczanie raz po raz nękali obrońców Górnika ale niestety bez rezultatu bramkowego. W 32. minucie gry Szymon Stróżyński wszedł w pole karne i niestety przegrał pojedynek jeden na jeden z Chrebelą, ale piłka trafił pod nogi dobrze ustawionego Skrzypczaka, który umieścił ją w siatce.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Co prawda goście mieli dwie groźne okazje, ale Diachenko wyszedł z nich zwycięsko. Miedź mogła kilkukrotnie podwyższyć rezultat, jednak tego dnia piłka usilnie nie chciała wpaść ponownie do siatki rywali. Nawet w 73. minucie meczu gdy Marcin Garuch nie trafił w bramkę z rzutu karnego. Mimo to, futbolówkę ujarzmił ponownie Skrzypczak, który w ostatniej akcji spotkania przelobował bramkarza gości i ustalił wynik na 2:0.

- Wiemy, że ta liga jest specyficzna i nikt się tu nie położy. Mogliśmy zamknąć ten mecz szybciej, bo mogłem strzelić karnego. Mimo to, jest to spore doświadczenie dla naszej drużyny. W tej lidze musimy grać od początku do końca - powiedział po spotkaniu Marcin Garuch.

Miedź II Legnica  - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 2:0 (1:0)

Bramki: Szymon Skrzypczak (32’, 90’)

Miedź II Legnica: 77. Filip Chadała (16’, 78. Vitalii Diachenko) – 3. Jan Leończyk, 7. Udo Agomuonso (69, 10. Idris Momoh), 9. Szymon Skrzypczak, 17. Mateusz Ciapa (84’, 5. Adam Czornij), 23. Miłosz Lewandowski (60’, 6. Marcin Orzechowski), 24. Kacper Józefiak, 28. Błażej Żarkowski, 59. Szymon Stróżyński (60’, 8. Olaf Kania), 71. Marcin Garuch (k), 80. Daniel Stanclik (60’, 37. Wiktor Bogacz).

Górnik NM Wałbrzych: 1. Fabian Chrebela – 3. Adrian Gębski, 4. Alex Szymski, 5. Jakub Kostko, 6. Sebastian Francus, 7. Kamil Misiak, 8. Patryk Rosiński (K), 15. Szymon Kaczmarek, 16. Jakub Nowowiejski (84’, 18. Szymon Stefański), 19. Grzegorz Popowicz, 21. Krystian Worski (90’, 14. Tomasz Szydłowski).