Aktualności

Klub

Kibice Miedzi wspierają młodych pacjentów legnickiego szpitala

20.11.2023, 10:30
64 duże worki wypełnione pluszakami, które mają za zadanie poprawić humory najmłodszym pacjentom Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy. To efekt corocznej akcji organizowanej przez kibiców Miedzi i ośrodek Kibice Razem Miedź Legnica.

- Odwiedziliśmy trzy dziecięce oddziały - chirurgiczny, pediatryczny oraz onkologiczny. Na każdym z nich wylądowały nasze/wasze pluszaki, które przez ostatni rok zbieraliśmy w ośrodku Kibice Razem Miedź Legnica. Wszystko w ramach corocznej akcji organizowanej przez legnickich kibiców i ośrodek Kibice Razem Miedź Legnica. Wszystko po to, by choćby na chwilkę wywołać uśmiechy na buźkach naszych dzielnych bohaterów, którzy z różnych względów muszą walczyć o swoje zdrowie. Dla młodych pacjentów pobyt w szpitalu jest przeważnie wielką traumą, więc w ten sposób już od 9 lat próbujemy poprawić ich humory. Cała akcja jest koordynowana przez nasz ośrodek, lecz nie miałaby ona takiej siły przebicia, gdyby nie dobre serca reszty wspaniałych ludzi, którzy z chęcią dołączają do naszej zbiórki - mówi koordynator projektu Kibice Razem w Legnicy Bartłomiej Żygadło.
 
Do akcji co roku dołącza coraz więcej ludzi dobrej woli! - Przez ostatnie dwa lata do naszej akcji dołączyło mnóstwo przeróżnych placówek edukacyjnych. Były to m.in. nasze legnickie przedszkola, czy choćby szkoły. Jak widać w pomoc najmłodszym pacjentom zaangażowali się również ich rówieśnicy, z czego jesteśmy naprawdę dumni - dodaje Bartłomiej Żygadło. 
 
Przedstawiciele ośrodka dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę. Dziękują również kibicom Miedzi za pomoc w przetransportowaniu pluszaków do szpitala. Co ważne, na obecną chwilę ze względu na brak miejsca w magazynie i bardzo dużą liczbę zebranych miśków OKR Miedź Legnica wstrzymuje się z ich dalszą zbiórką. Kiedy ruszy na nowo, na pewno zauważycie to w social mediach. Po raz kolejny udowodniliśmy, że RAZEM możemy wszystko. HEJ MIEDŹ!
 
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/