Kobiety: pięć bramek Wąsowskiej i wysokie zwycięstwo

18.10.2014, 14:49

2014_dziewczyny_-_luks_ziemia_lubinska_-_60.jpgKobiecy zespół Miedzi Legnica uzyskał najwyższe zwycięstwo w swojej dotychczasowej historii. Legniczanki pokonały zespół z Lubina aż 9:1 a pięć goli w tym spotkaniu zdobyła najlepsza na boisku Karolina Wąsowska.

Legniczanki nie dały żadnych szans swoim przeciwniczkom. Już w 5 minucie gola na 1:0 zdobyła niezawodna Karolina Naporowska. Drugą bramkę, po znakomitym podaniu dobrze dysponowanej tego dnia Cybulskiej, zdobyła Wąsowska. Ta sama zawodniczka podwyższyła na 3:0 w 17 minucie pokonując bramkarkę z Lubina uderzeniem z dystansu. Szansę w nieporadności bramkarki LUKS zauważyła Aleksandra Zając, która dwukrotnie w 22 i 24 minucie pokonała bramkarkę uderzeniami zza pola karnego. Jeszcze przed przerwą do siatki przyjezdnych trafiły Wąsowska i Naporowska.

Po zmianie stron dalej legniczanki były stroną przeważającą. W 64 i 68 minucie kolejne gole dla Miedzi zdobyła Karolina Wąsowska. Legniczanki mogły wygrać zdecydowanie wyżej. Najpierw Agnieszka Nowak trafiła z rzutu wolnego w poprzeczkę, później grająca trenerka Miedzi uderzyła mocno w stronę bramki, piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole gry. Nowak nie zdołała także zapunktować z rzutu karnego, którego nie wykorzystała. Przyjezdne stać było tylko na honorowe trafienie w 78 minucie gry.

Miedź Legnica – LUKS Ziemia Lubińska 9:1 (7:0)

Bramki: 5, 35, Naporowska, 12, 17, 34, 64, 68 Wąsowska, 22, 24 Zając.

Miedź Legnica: Kaźmierczak (41 Walter) – Kaleta, Ferworn, Zając, Bierowiec (58 Sowińska), Cybulska, Nowak, Bystryk (75 Kogutek), Naporowska, Wąsowska, Pater.