LDJM: derby Legnicy bezsprzecznie dla Miedzi

15.10.2014, 13:25

2014_LDJM_Konfeks_-_Miedz__-_27.jpgW derbach Legnicy w ramach rozgrywek LDJM, Miedź Legnica nie dała żadnych szans Konfeksowi. Podopieczni trenera Michała Grządkowskiego byli drużyną zdecydowanie lepszą, lepiej zorganizowaną i zdyscyplinowaną. W konsekwencji tego, Miedź wygrała pewnie, bo aż 8:0. Po trzy gole w tym meczu zdobyli Patryk Poręba i Michał Staniszewski.

Właśnie Patryk Poręba w 19 minucie tego meczu rozpoczął strzelanie goli. Po podaniu od Pojaska, Poręba nie dał szans bramkarzowi Konfeksu pokonując go mocnym uderzeniem. Drugi gol padł również po asyście Pojaska, który dośrodkował znakomicie w pole karne a głową akcję wykończył Staniszewski. Do przerwy Miedź prowadziła 2:0.

Po zmianie stron Konfeks praktycznie nie istniał. Gospodarze tego meczu koncentrowali się tylko na jak najdalszym wybijaniu piłki poza swoją połowę. Nic więc dziwnego, że wykorzystali to gracze Miedzi. Minutę po wznowieniu gry Matwiejko i Poręba obili odpowiednio słupek i porzeczkę bramki gospodarzy. Podwyższyć udało się w 44 minucie. Patryk Poręba pewnie i mocno uderzył zza pola karnego, a jego strzał przełamał chwyt bramkarza Konfeksu i wpadł pod poprzeczkę jego bramki. W 51 minucie Patryk Poręba uzbierał hattrick. Tym razem pomocnik Miedzi po podaniu od Czuby, uderzył z dystansu tuż przy dłuższym słupku. Na 5:0 podwyższył Staniszewski. Przy tym golu asystę zaliczył Poręba. W 66 minucie było już 6:0, tym razem po golu Staniszewskiego, który wykorzystał precyzyjne dogranie od Trojniarza. Siódmego gola dla Miedzi strzelił Radosław Wasiuk a wynik meczu w 79 minucie ustalił wprowadzony na boisko w drugiej połowie Ziobrowski. Warto dodać, że kolejną asystę w tym meczu zaliczył przy tej bramce Pojasek.

Miedź pewnie pokonała Konfeks 8:0 i zdobyła kolejne, ważne trzy punkty.

Konfeks Legnica – Miedź Legnica 0:8 (0:2)

Bramki: 19, 44, 51 Poręba, 39, 58, 66 Staniszewski,  73 Wasiuk, 79 Ziobrowski.

Miedź Legnica: Piotrowski (55 Rebkowiec) – Socha, Pojasek, Stachowski, B. Kubań (41 Trojniarz), Czuba, Zagórski (41 Wasiuk), Poręba (60 Puszczyński), Ćwigoń (41 Tkacz), Matwiejko (55 Ziobrowski), Staniszewski.