LDJM: Do awansu zabrakło niewiele

16.11.2013, 17:11

2013_ldjm_chrobry_glogow_-_44.jpgJuniorzy młodsi Miedzi Legnica nie zdołali awansować po rundzie jesiennej do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. Nasi piłkarze pewnie pokonali Chrobrego Głogów 3:0, ale nie wystarczyło to do awansu, ponieważ Zagłębie Lubin również wygrało swoje ligowe spotkanie. Podopieczni Michała Grządkowskiego przynajmniej przez rundę wiosenną będą rywalizować w LDJM.

Miedź rozpoczęła spotkanie z Chrobrym od mocnego uderzenia z 10 minuty. Dośrodkowanie w pole karne strącił głową Miazga, ale tym razem bramkarz rywali wyciągnął się jak struna i uratował swoich kolegów przed utratą pierwszego gola. Co nie wyszło w 10 minucie, udało się w 22. Krótko rozegrany rzut rożny ponownie głową wykończył Mateusz Miazga i tym razem się nie pomylił. Pięć minut później Myrta trafił w poprzeczkę po dośrodkowaniu Malickiego. Myrta zrehabilitował się na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony wykorzystując sytuację sam na sam.

Po przerwie Miedź dalej nadawała ton tej rywalizacji. Na trzecią bramkę dla naszych piłkarzy przyszło poczekać do 72 minuty. Jacek Cebulski wyprowadził szybką kontrę i zagrał długą, krzyżową piłkę do Jakuba Rusieckiego, który wykorzystał sytuację sam na sam. Głogowianie mogli zdobyć w tym meczu honorowego gola, ale jeden z graczy Chrobrego przestrzelił rzut karny.

Miedź mimo zwycięstwa wiosną zagra w LDJ, gdyż Zagłębie Lubin pokonało na własnym boisku Gryf Świdnica 7:0. Miedź uzyskała by awans do CLJM gdyby lubinianie zremisowali bądź przegrali swój mecz.

Miedź Legnica – Chrobry Głogów 3:0 (2:0)

Bramki dla Miedzi: 22 Miazga, 37 Myrta, 72 Rusiecki J.

Miedź Legnica: Piotrowski – Radłowski (65 Szczęsny), Miazga, Broniek, Hubski, Trojniarz (41 Rusiecki J,), Malicki (41 Cebulski), Myrta (54 Opaluch), Walaszek, Poręba (60 Adach), Dyrda (75 Kałużny).