LDJS: Nie wyszli z autokaru

26.10.2013, 18:07

ldjs_aks_strzegom_-_13.jpgJuniorzy starsi Miedzi Legnica nie zaliczą wyjazdu do Wrocławia do udanych. Nasi piłkarze przegrali z dobrze dysponowaną tego dnia wrocławską FC Academy 1:3. Legniczanie w pierwszej połowie „nie wyszli z autokaru”, tak przynajmniej podsumował mecz trener zespołu Chrystian Serkies.

Trener Miedzi argumentował takie twierdzenie tym, co działo się jeszcze przed przerwą. Miedź w 30 sekundzie spotkania przegrywała 0:1. Zaraz po tym, legniczanie stracili drugiego gola. Miedź miała znakomitą okazję do zdobycia kontaktowego gola, ale strzał Adacha wybił z linii bramkowej jeden z wrocławskich defensorów. Zaraz po tej sytuacji FC Academy zdobyła trzecią bramkę.

Trener Serkies w przerwie wykonał pięć zmian. Okazało się, że dały one zamierzony efekt. Już w 47 minucie Kamil Kontraktewicz na raty wykorzystał rzut karny. Miedź zaczęła przeważać, ale nie zdołała zdobyć już bramek. Warto dodać, że znakomitą sytuację na podwyższenie dorobku miał jeszcze Cebulski. Od 74 minuty nasi zawodnicy musieli sobie radzić w dziesiątkę po tym, jak sędzia ukarał czerwoną kartką Kamila Kontraktewicza.

FC Wrocław Academy – Miedź Legnica 3:1 (3:0)

Bramka dla Miedzi: 47 Kontraktewicz

Miedź Legnica: Lizak (46 Piotrowski) – Mirek, Lisowski, Walaszek, Rybka (46 Gołębiewicz), Szpilka, Rusiecki J. (70 Klag), Michalik (46 Polanowski), Dyrda (46 Kontraktewicz CZ), Rusiecki (46 Myrta), Cebulski.