LDJS: Udane zakończenie rundy jesiennej

16.11.2013, 16:46

2013_ldjs_chrobry_glogow_-_18.jpgMiedź Legnica zakończyła rundę jesienną LDJS zwycięstwem. Drużyna prowadzona przez Chrystiana Serkiesa pokonała na własnym terenie Chrobrego Głogów 3:2. Obydwa zespoły kończyły to spotkanie w osłabieniu.

Mecz rozpoczął się bardzo szczęśliwie dla piłkarzy Miedzi. W 7 i 9 minucie gry, sędzia główny zawodów podyktował dwa rzuty karne, które pewnie wykorzystał Kamil Kontraktewicz. Trener gości nie mógł przeboleć decyzji sędziego, czego nie ukrywał głośno manifestując swoje niezadowolenie. W 17 minucie Chrobry zdobył kontaktowego gola, wykorzystując błąd Marcela Lizaka stojącego w bramce legniczan. Golkiper Miedzi podał pod nogi pilnowanego Kontraktewicza, futbolówkę przejęli zawodnicy Chrobrego i wykorzystali znakomitą okazję. Radość z kontaktowego gola nie trwała długo. Już w 21 minucie gry Jakub Polanowski popisał się piękną asystą z tzw. „krzyżaczka”, piłkę otrzymał pod nogi Marcin Wasilewski, który przelobował bramkarza.

Po przerwie jedyną bramkę zdobyli goście. W 48 minucie bezpośrednio z rzutu wolnego, jeden z głogowian pokonał Marcela Lizaka. Miedź mogła to spotkanie wygrać wyżej. Dwóch znakomitych okazji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Marcin Wasilewski. Od 73 minuty obydwa zespoły musiały sobie radzić w osłabieniu. W szeregach Miedzi po drugiej żółtej kartce zabrakło Daniela Rybki.

Miedź Legnica – Chrobry Głogów 3:2 (3:1)

Bramki dla Miedzi: 7(k), 9(k) Kontraktewicz, 21 Wasilewski

Miedź Legnica: Lizak – Mirek, Szpilka, Gołębiewicz, Zatwarnicki (46 Ciunowicz), Rybka, Polanowski, Kontraktewicz, Michalik (60 Rusiecki Sz.), Tulik (46 Kulasa), Wasilewski (90 Szemiot).