LOT: Zabrakło skuteczności

16.09.2013, 14:15

IMG_0911.jpgTrampkarze Miedzi Legnica mają za sobą ciężki mecz w Górze. Legniczanie po dobrym początku nie zdołali obronić i utrzymać wypracowanej przewagi i niestety przegrali 2:3. Podopieczni Marcina Drabenta mieli szanse na lepszy wynik, gdyby tylko wykorzystali stworzone przez siebie okazje.

Mecz z Pogonią Góra nasi trampkarze rozpoczęli  bardzo mądrze, prowadząc grę, i wymieniając wiele podań, dzięki czemu wielokrotnie gościli pod bramką rywali pierwszego gola legniczanie zdobyli za sprawą Winnika, który wykończył dośrodkowanie w pole karne Szpaka. Na 2:0 podwyższył w zamieszaniu podbramkowym Patryk Bezkorowajny. Od tego momentu głowy podopiecznych Marcina Drabenta się „zagotowały". - Zapomnieliśmy o tym, na co uczulałem w szatni, że musimy mieć piłkę dwa razy częściej od przeciwnika, aby odbierać im chęć do gry. Nasza niedokładnością pozwoliliśmy przeciwnikom odbudować się psychicznie, aby jeszcze bardziej ich zmotywować dodaliśmy „gratisową” bramkę przed końcem pierwszej połowy – relacjonuje szkoleniowiec.

Drugą połowę nasza drużyna zaczęła z pełnym animuszem. Miedź stworzyła sytuacje bramkowe, których nie potrafiła wykorzystać. Pogoń natomiast wykorzystała złe ustawienie obrońców i po długim podaniu piłki do napastnika, wyrównała wynik meczu. Legniczanie dalej konsekwentnie prowadzili otwartą grę.  Zawodnicy trenera Drabenta nie wykorzystali dwóch dobrych okazji, nie trafiając piłka z 4 metrów do bramki. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było tez w tym meczu. W końcówce gospodarze wykorzystali rzut wolny i objęli prowadzenie, którego już nie oddali.- My do końca meczu dążyliśmy do zdobycia bramki, jednak mimo wielu dogodnych sytuacji nie zdołaliśmy jej zdobyć. Z gry jestem zadowolony, chciałbym abyśmy cały mecz potrafili utrzymać poziom, który prezentowaliśmy przez 20 minut. Do poprawy skuteczność i jeszcze raz skuteczność – dodaje szkoleniowiec Miedzi.

Pogoń Góra – Miedź Legnica 3:2 (2:1)

Bramki dla Miedzi: Winnik, Bezkorowajny.

Miedź Legnica: Skibiński( Dul 35)- Czach, Mazur, Winnik (Berliński 35), Ułasewicz- Taranek (Walendzewicz 38- Osmański 65), Piotrowski, Madziała, Hoszowski, Szpak - Bezkorowajny 38 (Synowiec)