Aktualności

Akademia

Madaliński: W Miedzi z trenerami bramkarzy, pracujemy bardzo podobnie

27.10.2021, 11:22
Alan Madaliński przebywa na testach we włoskiej Parmie. Bramkarz Akademii Miedzi po pierwszych treningach podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami. Jak się okazuje, trenerzy bramkarzy Akademii Miedzi bardzo dobrze przygotowali młodego golkipera do europejskiej rywalizacji.

Alan Madaliński jest po pierwszych zajęciach treningowych we włoskiej Parmie. Jak sam mówi, na miejscu został bardzo dobrze przyjęty i okazało się, że jest bardzo dobrze przygotowany do rywalizacji z miejscowymi bramkarzami.

- Cały klub, zarówno zawodnicy jak i trenerzy, bardzo dobrze mnie przyjęli, panuje tutaj świetna atmosfera. Bardzo zaskoczyły mnie warunki treningowe. Cały obiekt zrobił na mnie duże wrażenie. Możliwość zaprezentowania się, a jednocześnie sprawdzenia swoich umiejętności na tle najlepszych, to dla mnie wielkie wyróżnienie. Cieszę się, ponieważ czuję, że rywalizując z włoskimi bramkarzami wyglądam bardzo dobrze – mówi Alan Madaliński.

Młody bramkarz Miedzi zauważył także, że proces treningowy w legnickiej akademii jest bardzo podobny do tego, co zastał we Włoszech. W treningu bramkarskim Alan rywalizował z nowymi kolegami jak równy z równym.  

- Treningi są bardzo intensywne. Jeśli chodzi o trening bramkarski nacisk kładzie się na technikę, taktykę i podejmowanie właściwych, szybkich decyzji. Jeżeli chodzi o metodykę pracy, to w Miedzi z trenerami bramkarzy pracujemy bardzo podobnie, więc byłem przygotowany do treningu. Cieszę się, że otrzymałem taką szansę. Jest to dla mnie motywacja do jeszcze cięższej pracy – dodaje Madaliński.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl