Aktualności

Akademia

Michał Witaszek zadebiutował w CLJ U17

24.11.2021, 10:43
Michał Witaszek z rocznika 2007 zadebiutował w ostatniej kolejce w rozgrywkach CLJ U17. Jest to olbrzymie wyróżnienie dla zawodnika, który zaliczył 20 minut w rozgrywkach, w których wyjściowym rocznikiem jest 2005, czyli zawodnicy dwa lata starsi. Debiut miał miejsce w wygranym spotkaniu 14 kolejki CLJ U17 ze Śląskiem Wrocław.

Michał Witaszek jest kolejnym zawodnikiem wpisującym się w filozofię Akademii Miedzi, która promuje wyróżniających się zawodników i przesuwa ich do starszych kategorii wiekowych dla lepszego rozwoju.

- Debiut Michała pokazuje realizacje idei naszego projektu, w którym wyciągamy zawodników ze strefy komfortu tworząc wymagające środowisko do rozwoju i rywalizacji. Indywidualna ścieżka rozwoju zawodnika, to przede wszystkim proces, a przykład Michała pokazuje właściwą drogę. Osiem spotkań (556 minut) w CLJ U15, 5 spotkań (321 minut) w U16 i na zakończenie rundy debiut w CLJ U17. Warto zaznaczyć, że w zespole U17, który zapewnił sobie funkcjonowanie w rundzie wiosennej w CLJ podstawowym zawodnikiem jest Jakub Kaczemba (rocznik 2007), który zdobył już w tych rozgrywkach dwie bramki i jest filarem formacji obrony – mówi Tomasz Syska dyrektor Akademii Miedzi.

Z debiutu zawodnika zadowolony jest także trener Wietrzak, który przyznaje, że Michał zadebiutował w momencie, kiedy jego drużyna nie miała jeszcze pewnego wyniku.

- Debiut Michała w rozgrywkach Ligi Centralnej U17, to kolejny przykład konsekwentnej realizacji idei Akademii Miedzi do wprowadzania młodszych zawodników do rywalizacji w starszych kategoriach wiekowych. Jest to drugi zawodnik rocznika 2007, który na przestrzeni minionej rundy zafunkcjonował w procesie meczowym zespołu U17. Jego droga przechodzenia kolejnych etapów szkoleniowych jest błyskawiczna, ponieważ kilka tygodni po debiucie na poziomie Ligi Wojewódzkiej Juniora Młodszego i bardzo dobrych recenzjach, dostał szansę zaprezentowania swoich umiejętności poziom wyżej. Jestem  bardzo zadowolony z występu Michała. Mimo tego, że pojawił się na boisku w momencie gdy wynik spotkania był jeszcze sprawą otwartą, grał bardzo pewnie i wyróżniał się dużą odpowiedzialnością swoich działań – mówi Mateusz Wietrzak trener zespołu CLJ U17.

Michał jest zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica od początku sezonu i trafił do Legnicy z Parasola Wrocław, którego jest wychowankiem. Podziękowania za kolejne sukcesy kierujemy do rodziców oraz klubu Parasol Wrocław za zaufanie w kolejnych krokach ścieżki rozwoju, które Michał może stawiać w naszej akademii.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl