Aktualności

Klub

Piłkarze odwiedzili Hutę Miedzi

23.11.2021, 16:00
W roku swojego 50-lecia Miedź mocno nawiązuje do klubowych korzeni. Z tej okazji piłkarze zielono-niebiesko-czerwonych odwiedzili Hutę Miedzi w Legnicy, która na stałe zapisała się w historii klubu znad Kaczawy, będąc w przeszłości jednym z jego głównych mecenasów.

Huta Miedzi na stałe wpisała się w miejski krajobraz, od lat będąc jednym z symboli Legnicy. Zakład należy do głównych pracodawców w mieście, a wśród hutników nie brakuje kibiców  Miedzi. Także wielu byłych piłkarzy zespołu znad Kaczawy, po zakończeniu przygody ze sportem, związało się zawodowo z hutą. Zwykle to pracownicy huty przyglądają się poczynaniom piłkarzy Miedzi na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy. W jubileuszowym dla klubu roku to gracze pierwszego zespołu zielono-niebiesko-czerwonych mieli okazję z bliska zobaczyć wymagającą wielkiego wysiłku pracę legnickich hutników. Ponadto poznali rozwiązania techniczne stosowane w przemyśle ciężkim.
 
- Osobiście bardzo lubię takie wyjścia. Interesuję się tematyką techniczną, dlatego z wielkim zaciekawieniem rozmawiałem z naszym przewodnikiem. Bardzo się cieszę, że mieliśmy okazję poznać od środka jeden z największych w regionie zakładów – mówi Aleksander Ptak, trener bramkarzy Miedzi.
 
Ciężka praca wykonywana przez hutników może być inspiracją również dla sportowców. W obu dziedzinach życia to waśnie ona przynosi zamierzone efekty. Poświęcenie, upór i wytrwałość cechuje każdego wielkie wyczynowca. Takie cechy na stałe przypisane są również pracownikom Huty Miedzi w Legnicy. Wrażenie na zawodnikach robił też ogrom infrastruktury, którą po raz pierwszy mogli obejrzeć od środka na własne oczy. 
 
- Na całym zespole Huta Miedzi w Legnicy wywarła ogromne wrażenie. Mieliśmy okazję zobaczyć jak funkcjonuje zakład, silnie związany z naszym miastem. Wcześniej nie było mi dane zwiedzić huty, więc było to dla mnie fajne przeżycie. Mogliśmy zobaczyć cały proces produkcyjny zakładu, zobaczyć jak ciężką pracę się tutaj wykonuje. To pokazuje, że bez wielkiego zaangażowanie  nie da się osiągać kolejnych celów. Podziwiamy ludzi, którzy tutaj pracują. Podobnie jak w pracy hutników, także w sporcie efekty przynosi ciężka praca i poświęcenie. Mogę powiedzieć, że pracownikiem huty jest też tato mojej żony, który w przeszłości był również zawodnikiem Miedzi. Dlatego było to dla mnie też sentymentalne wydarzenie – podkreśla Marcin Garuch.
 
 
 Fot. Szczepan Knap
 
 
 
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl