Aktualności

Klub

Radosław Bella na kursie UEFA PRO!

22.06.2022, 18:10
Szkoła Trenerów PZPN ogłosiła listę szkoleniowców zakwalifikowanych na kurs UEFA PRO 2022/2023. Wśród dwudziestu uczestników znalazł się Radosław Bella, asystent trenera Miedzi.

34-letni Radosław Bella posiada licencję UEFA A i może pochwalić się już sporym doświadczeniem szkoleniowym. Przed startem ubiegłego sezonu dołączył do sztabu trenera Wojciecha Łobodzińskiego, a w przeszłości związany był z zielono-niebiesko-czerwonymi jako koordynator szkolenia w Akademii Miedzi oraz trener drugiego zespołu. Był współautorem programu szkolenia Akademii Piłkarskiej Miedzi. Z rezerwami legniczan pracował w III lidze w latach 2017-2019. W roli trenera Miedzi II poprowadził 68 meczów ligowych oraz 4 spotkania okręgowego Pucharu Polski. Następnie związany był z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław, prowadząc m.in. WKS w Centralnej Lidze Juniorów U17. Poza pracą w Miedzi i Śląsku związany był z SMS Junior Wrocław oraz kobiecym zespołem AZS Wrocław.
 
Prowadzi również znany blog trenerski Szachimat.com. Jest autorem publikacji „Sztuka trenowania” oraz "Marcelo Bielsa - Profil Taktyczny". Uczestniczył w wielu konferencjach i stażach trenerskich w Polsce i za granicą, takich jak Football Periodisation Mentorship w Amsterdamie, Periodizacao Tactica oraz Football Braining w Porto. Wiedzę szkoleniową zdobywał na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Natomiast wiedzę z zakresu psychologii sportu poszerzał na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.
 
Trenerze, gratulujemy i życzymy powodzenia!

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna