Aktualności

Klub

Rekordowy rok na trybunach

03.01.2020, 12:00
Rok 2019 był rekordowy dla Miedzi pod względem frekwencyjnym. Kibice zielono-niebiesko-czerwonych pokazali jak bardzo wierzą w swój Klub tłumnie odwiedzając Stadion im. Orła Białego niezależnie od rozgrywek, w których uczestniczyli legniczanie.

Łączna frekwencja na domowych meczach Miedzi w 2019 roku wyniosła 75 721 widzów. Na to złożyło się 9 meczów w LOTTO Ekstraklasie, 8 spotkań Fortuna 1 Ligi i 2 Totolotek Pucharu Polski. To daje średnią frekwencję na Stadionie im. Orła Białego w 2019 roku na poziomie 3 985 widzów.

W piłkarskiej elicie zielono-niebiesko-czerwoni byli w ścisłej czołówce jeśli chodzi o średnie wypełnienie stadionu. Wysoka frekwencja na domowych meczach Miedzi utrzymała się również w Fortuna 1 Lidze. Mecze z Odrą Opole, Chrobrym Głogów czy Puszczą Niepołomice przyciągnęły największą liczbę widzów w poszczególnych kolejkach w całej pierwszoligowej stawce.

Warto także wspomnieć, że wielkie zainteresowanie zespołem legniczanie pokazali też w trakcie letnich sparingów rozgrywanych w Legnicy, na których regularnie pojawiało się kilkaset osób. Takiej frekwencji na meczach towarzyskich mógł pozazdrościć Miedzi niejeden zespół występujący na szczeblu centralnym.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna