RELACJA CLJ U15: Dobre, złego początki – FOTO

28.03.2024, 16:36
Miedź Legnica nie zdołała wywalczyć jakiejkolwiek zdobyczy punktowej w Opolu. W ramach CLJ U15 legniczanie zmierzyli się z Odrą i wydawało się, że to najlepszy moment na przełamanie. Niestety, legniczanie przegrali 2:3, a bramkę na wagę porażki stracili w samej końcówce meczu.

Pierwsza połowa rozpoczęła się znakomicie. Po kilku podaniach Igor Jezierski uderzył z narożnika pola karnego prosto w okienko i dał Miedzi prowadzenie. Po tym golu legniczanie jakby się zatrzymali i to Odra przejęła inicjatywę. Zwieńczeniem przewagi gospodarzy był gol do szatni, którego w ostatniej minucie pierwszej części zdobył Wiktor Chotomski.

Po przerwie gospodarze szybko objęli prowadzenie. Osiem minut po rozpoczęciu, do bramki Miedzi trafił Wiktor Smela. Wynik 2:1 utrzymywał się do samej końcówki spotkania. Dopiero w 78. minucie Igor Jezierski wyszedł sam na sam z bramkarzem i pokonał go pewnym uderzeniem w dłuższy róg bramki. Niestety minutę później gospodarze wykonywali rzut wolny, po którym w zamieszaniu w polu karnym, do legnickiej bramki trafił Wincent Chmura. Na kolejne gole zabrakło już czasu.

- Czujemy wielki niedosyt. Dwie bramki tracimy zarówno w końcówce pierwszej, jak i drugiej połowy. Pomijając wynik, którym jesteśmy rozgoryczeni, zdecydowanie w tym meczu zgubiliśmy swój styl gry. Było dużo niepewności, niedokładności, która wprowadziła chaos, a on nam nie pomagał. Nie mieliśmy też sytuacji bramkowych. W przerwie rozmawialiśmy, że potrzebujemy spokoju i więcej pewności siebie. Niestety tej jakości finalnie nam zabrakło - podsumował mecz trener Jakub Grabowski.

Odra Opole - Miedź Legnica 3:2 (1:1)
Bramki: Chotomski (40'), Smela (48'), Chmura (79') - Jezierski (2', 78')
Miedź Legnica: 12. Piotr Malinowski - 2. Wiktor Szwaczek, 3. Kacper Skrzydliński, 4. Marcel Kaliś (K)(50', 13. Fabian Potycz), 5. Tomasz Górecki, 7. Szymon Głowiński (72', 11. Kamil Baranowski), 9. Igor Jezierski, 14. Kacper Wilczak (54', 16. Alex Dereń) 18. Szymon Topolski (60', 15. Gabriel Sołek), 19. Władysław Harłamow (41', 8. Wiktor Małek), 20. Wiktor Duda (68', 17. Krystian Sarapata).