RELACJA CLJ U15: Słabsza seria trwa – FOTO

07.04.2024, 20:23
Miedź Legnica U15, która rywalizuje w Centralnej Lidze Juniorów, niestety ponownie nie zdobyła punktów w tych rozgrywkach. Gracze z Legnicy wyglądali zdecydowanie lepiej niż w pozostałych meczach, jednak popełnione przez nich błędy indywidualne spowodowały, że mecz z Górnikiem Zabrze zakończył się porażką.

Na początku warto zaznaczyć, że wszystkie niedzielne mecze drużyn Akademii Miedzi rozpoczynały się minutą ciszy w związku ze śmiercią Franka Tokarskiego, zawodnika Akademii Śląska Wrocław, który był również mocno związany z Akademią Miedzi.

Spotkanie otworzył Górnik. Już w 6. minucie Kajetan Fal wykorzystał dogranie w pole karne i pewnym strzałem trafił do siatki Miedzi. Sześć minut później Miedź wyrównała. Szymon Głowiński pokonał bramkarza płaskim strzałem w długi róg bramki. Niecałe dziesięć minut później było już 2:1 dla Miedzi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Igor Jezierski uderzył głową i trafił do bramki gości. Górnik zaczął śmielej atakować i wykorzystał błąd legnickiej obrony. Damian Garbaciak niefortunnie podał we własne pole karne, a najszybszy przy piłce był Igor Nalewajka, który w sytuacji sam na sam doprowadził do remisu. Ten sam zawodnik w ostatniej sytuacji pierwszej połowy wykorzystał rzut karny i zrobiło się 2:3. Warto zaznaczyć, że Miedź od 40. minuty grała w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach, które zobaczył Kacper Wilczak.

Po przerwie obie drużyny miały swoje sytuacje. Zdecydowanie groźniej było pod legnicką bramką w związku z tym, że Miedź zagrała odważniej i chciała za wszelką cenę wyrównać. Goście mieli dwie stuprocentowe okazje sam na sam, ale nie umieli ich wykorzystać. Jedyny gol w drugiej części padł już pod sam koniec meczu. Ponownie Igor Nalewakja trafił do legnickiej siatki ustalając wynik oraz kompletując hat-tricka.

- Musimy przełknąć gorzką pigułkę porażki. W jakimś stopniu jestem zadowolony z zespołu i tego jak się zaprezentowaliśmy. Tworzyliśmy jakościowe sytuacje bramkowe. Zespół włożył ogrom wysiłku w ten mecz. Na pewno bardzo bolą błędy indywidualne przy straconych bramkach. Nie były to sytuacje wypracowane przez Górnik Zabrze, tylko nasze prezenty. Z tego nie możemy być zadowoleni. Przy tym jak się zaprezentowaliśmy, mogliśmy tu wywalczyć więcej - komentował mecz trener Jakub Grabowski.

Miedź Legnica – Górnik Zabrze 2:4 (2:3)

Bramki: Głowiński (12'), Jezierski (21') - Fal (6'), Nalewajka (33', 40' (k), 80')

Miedź Legnica: 1. Błażej Dróżdż - 2. Wiktor Szwaczek, 3. Kacper Wilczak, 4. Marcel Kaliś (K) (53’, 13. Fabian Potycz), 5. Górecki Tomasz, 6. Alex Dereń (50’, 8. Wiktor Małek), 9. Igor Jezierski, 10. Wiktor Duda, 15. Gabriel Sołek (60’, 17. Krystian Sarapata), 16. Damian Garbaciak (41’, 19. Władysław Harłamow), 18. Szymon Głowiński.