RELACJA CLJU15: Udany rewanż – FOTO

27.04.2024, 20:57
Zawodnicy Miedzi Legnica CLJ U15 zrewanżowali się Stadionowi Śląskiemu Chorzów za porażkę w pierwszym meczu i w rewanżu pokonali rywali 2:1. Mecz był bardzo emocjonujący, trzymający w napięciu. Ostatecznie trzy punkty zgarnęli w nim legniczanie. To już drugie zwycięstwo z rzędu naszej drużyny. Oby tak dalej!

Miedź całkowicie inaczej podeszła do tego spotkania. Zarówno zawodnicy pierwszego składu, rezerwowi, trenerzy i cała ekipa, która tego dnia była z Miedzią w Strzegomiu, mocno się wspierała i motywowała. To przyniosło efekty. Miedź po kilku minutach doszła do głosu, co udowodniła trafieniem Wiktora Dudy na 1:0. W 33. min. Szymon Głowiński podał ze skrzydła w pole karne, a popularny "Dudi" nie zmarnował okazji i uderzeniem po ziemi dał Miedzi prowadzenie. Do przerwy więcej bramek już nie padło.

Po wznowieniu legniczanie dalej kontynuowali dobrą grę. Legniczanie stwarzali szanse bramkowe, a Stadion Śląski nie był im dłużny, choć to groźniej bywało pod bramką gości. W 73. min. Miedź po raz drugi dopięła swego w tym meczu. Szymon Głowiński ustawiony na ok. 10 metrze od bramki dostał dobre podanie z sektora bocznego, do którego dołożył pewnie nogę i podwyższył na 2:0. Stadion odpowiedział golem kontaktowym dwie minuty później, ale to było wszystko tego dnia. Miedź wygrała drugi mecz z rzędu i zdobyła bardzo ważne 3 punkty. Brawo!

- Mecz pełen emocji, najważniejsze, że pozytywnych. Było to bardzo wyrównane spotkanie. Każdy trener chyba życzyłby sobie prowadzić zespół w takim pojedynku. Był to mecz wyrównany, pełen sytuacji i walki. Cieszę się, że to my wychodzimy z niego zwycięsko. Po radości w szatni widać, że to zwycięstwo było dla zespołu bardzo ważne - powiedział po spotkaniu trener Jakub Grabowski.

Miedź Legnica – Stadion Śląski Chorzów 2:1 (1:0)

Bramki dla Miedzi: Duda (33’), Głowiński (73’)

Miedź Legnica: Miedź Legnica: 12. Piotr Malinowski - 15. Gabriel Sołek (50', 10. Mauro Augustyniak), 4. Marcel Kaliś (K), 2. Wiktor Szwaczek, 5. Tomasz Górecki, 6. Wiktor Duda, 14. Alan Tuchorski (66', 11. Kamil Baranowski), 3. Kacper Wilczak, 8. Wiktor Małek (64', 17. Krystian Sarapata), 7. Szymon Głowiński, 9. Igor Jezierski.