Sparing: Jagiellonia Białystok – Miedź 2:1

23.01.2015, 15:38

2015_sparing_jagiellonia_bialystok_1-2_-_43.jpgW drugim meczu kontrolnym w tym roku Miedź uległa ekstraklasowej Jagiellonii 1:2, ale pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. Gola dla legniczan pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył Daniel Feruga. – W pierwszej połowie byliśmy stroną przeważającą. Jestem zadowolony z wielu aspektów, przede wszystkim z organizacji gry. Do poprawy jest natomiast skuteczność – przyznał Janusz Kudyba, trener Miedzi.

W pierwszej połowie to legniczanie groźniej atakowali, ale gola po rzucie rożnym zdobyli białostoczanie. W 40. min po dośrodkowaniu z kornera pierwszy strzał rywali obronił Dawid Smug, ale przy dobitce Wasiluka był bezradny. Wcześniej świetnie interweniował w sytuacji sam na sam, choć rywal był na spalonym. To były w zasadzie jedyne sytuacje, w których zawodnicy Michała Probierza zagrozili legnickiej bramce w pierwszej połowie. Dużo więcej działo się za to po drugiej stronie boiska, gdzie Miedź była bardzo aktywna w ofensywie i raz za razem gościła w polu karnym Jagi. Już w 1. min po centrze Garucha z lewej strony Labukas wyprzedził obrońcę i doszedł do piłki, ale w trudnej sytuacji uderzył nad bramką. W 5. min Szczepaniak odgrywał do Łobodzińskiego, ale ten strzelił nad poprzeczką. Skrzydłowy Miedzi był bardzo aktywny i kilka razy próbował zaskoczyć golkipera Jagi, ale bezskutecznie. W 34. min Labukas świetnie zagrał wzdłuż bramki do Garucha, piłka minęła już bramkarza, ale po strzale pomocnika Miedzi tuż sprzed linii bramkowej wybili ją obrońcy Jagiellonii.

Na drugą połowę trener Kudyba posłał do boju niemal całą nową jedenastkę (na boisku pozostał tylko Lafrance). Już w 47. Min Miedź mogła doprowadzić do wyrównania, ale strzał Zielińskiego obronił bramkarz, a dobitka Cierpki trafiła w słupek. W 60. min sędzia podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym Miedzi, po którym na 2:0 podwyższył Gajos. Miedź do końca spotkania dążyła do zdobycia bramki. Udało się w 84. min, gdy piłkę w siatce pięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego umieścił Daniel Feruga.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – MIEDŹ LEGNICA 2:1 (1:0)

Bramki: Wasiluk (40), Gajos (60) oraz Feruga (84).

JAGIELLONIA (skład wyjściowy): Drągowski – Modelski, Madera, Tarasovs, Wasiluk, Pazdan, Grzyb, Frankowski, Gajos, Sawicki, Piątkowski.

MIEDŹ (I połowa): Smug – Bartczak, Lafrance, Midzierski, Woźniczka, Bartoszewicz, Kakoko, Łobodziński, Garuch, Szczepaniak, Labukas; (II połowa): Bledzewski – Brożyna, Lafrance (60 Księżniakiewicz), Mrowiec, Gorskie, Wichłacz, Cierpka, Daniel, Zieliński, Feruga, Kurez.