Aktualności

Klub

W weekend Legnica kibicuje Miedz!

12.05.2022, 15:00
Najbliższy weekend będzie wielkim piłkarskim świętem w Legnicy. Razem będziemy cieszyć się z awansu Miedzianki do PKO BP Ekstraklasy! Miejskie atrakcje dla kibiców rozpoczną się już w sobotę. Natomiast w niedzielę najpierw spotkamy się na Stadionie im. Orła Białego, a następnie wspólna zabawa przeniesie się na Polanę Angielską w legnickim parku.

W sobotę miasto zaprasza na piknik rodzinny do Parku Miejskiego (Polana Angielska - nieopodal stadionu), w którym od godz. 11 będą miały miejsce animacje dla dzieci, wśród nich gry i zabawy z piłą nożną, tory sprawnościowe, piłkarskie kręgle czy konkurs żonglerek piłkarskich "kapek". Swoje umiejętności podczas pokazu tricków zaprezentuje też Michał Brzezicki “Brzezik”. Około godz. 12:00 na pikniku pojawią się piłkarze pierwszego zespołu Miedzi Legnica.
 
Wówczas odbędzie się również yoga z Moniką Rosińską “Maginka”- zabawa i yoga dla dzieci, yoga rodzinna oraz yoga dla dorosłych. Ponadto uczestnicy będą mieli okazje wykonać tatuaże brokatowe czy pomalować swoje twarze w barwach Miedzi Legnica. Na najmłodszych czekać też będą bańki mydlane i dmuchańce.
 
W niedzielę o godz. 12:40 Miedź w meczu na szczycie Fortuna 1 Ligi zmierzy się z Widzewem Łódź. Na Stadionie im. Orła Białego warto pojawić się jednak dużo szybciej. Przede wszystkim, aby spokojnie wejść na obiekt przed rozpoczęciem spotkania. Kolejnym ważnym powodem jest przywitanie naszych bohaterów już na meczowej rozgrzewce (na murawie pojawią się na około godzinę przed meczem) oraz współtworzenie atmosfery piłkarskiego święta od pierwszego gwizdka arbitra. 
 
Tuż po zakończeniu meczu na płycie boiska odbędzie się transmitowana przez telewizję uroczystość wręczenia pucharu za mistrzostwo ligi i awans do PKO BP Ekstraklasy. Trofeum drużynie Miedzi przekaże prezes Fortuna 1 Ligi Marcin Janicki w towarzystwie wiceprezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Łukasza Czajkowskiego. Będzie to moment dla telewizji i fotoreporterów, aby nasz sukces został dobrze zaprezentowany i zapamiętany w całej Polsce. Dlatego apelujemy do kibiców o wstrzymanie się ze wspólnym świętowaniem na murawie do zakończenia oficjalnych uroczystości. W innym przypadku wręczenie pucharu na stadionie nie dojdzie do skutku. Gdy dekoracja z udziałem przedstawicieli Fortuna 1 Ligi i DZPN-u dobiegnie końca, dla kibiców otwarte zostaną bramy prowadzące na boisko, a spiker wyda stosowny komunikat, zapraszający do wspólnej zabawy z drużyną. 
 
Następnie świętowanie przeniesie się na Polanę Angielską w Parku Miejskim. Od godz. 15 sympatycy Miedzi przy muzyce będą mogli przypomnieć sobie najlepsze momenty bieżącego sezonu, wyświetlane na telebimie obok sceny. W pobliżu znajdą się również punkty cateringowe. Około godz. 16 na przygotowanej scenie pojawi się drużyna zielono-niebiesko-czerwonych. Będzie to moment dla kibiców, by jeszcze raz głośnym dopingiem i brawami podziękować ekipie Miedzianki za zwycięstwo w Fortuna 1 Lidze, wywalczenie awansu i wielki tegoroczny sukces. Piłkarze i trenerzy także będą chcieli podziękować fanom za wsparcie okazywane przez cały sezon. Kulminacyjnym momentem uroczystości będzie oficjalne wręczenie miejskiego pucharu za awans. Po nim będzie też możliwość zebrania autografów czy wspólnych zdjęć z trenerami i zawodnikami.

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsorzy:
https://www.droko.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl