Aktualności

Klub

Wydarzenia roku – Wierzę w mój Klub!

30.12.2019, 12:30
Spadek z Ekstraklasy po rocznym pobycie był bolesnym doświadczeniem dla Miedzi. Kibice nie odwrócili się jednak od klubu. Wręcz przeciwnie – frekwencja na Stadionie im. Orła Białego była jedną z najwyższych w Fortuna 1 Lidze, a wsparcie fanów nieocenione.

Miedź w nowy sezon weszła z hasłem „Wierzę w mój Klub”! Kibice od początku sezonu tłumnie zjawiali się na trybunach Stadionu im. Orła Białego, zakupując blisko 2500 karnetów i bijąc kolejne frekwencyjne rekordy na pierwszoligowym poziomie. Miedź przyciągała też liczną widownię tam, gdzie pojawiała się na meczach wyjazdowych.

- Fantastyczny sposób, w jaki kibice wspierali Miedź w Ekstraklasie aż do ostatniego meczu, utwierdził mnie tylko w przekonaniu, że warto dalej inwestować w Miedź i walczyć o powrót do Ekstraklasy. Dla Legnicy, dla tych ludzi, dla kibiców Miedzi! Ja wierzę w mój klub i wiem, że kibice też wierzą w Miedź – mówił przed startem sezonu właściciel klubu Andrzej Dadełło.

Kibice zielono-niebiesko-czerwonych znów okazali się prawdziwym 12 zawodnikiem, będącym z drużyną na dobre i na złe. Już podczas pierwszych domowych spotkań z Odrą Opole i Chrobrym Głogów pokazali jak mocno wierzą w Miedź, pojawiając się na trybunach w liczbie znacząco przekraczającej 4 tysiące, co jak na warunki zaplecza Ekstraklasy było wynikiem imponującym.

To oni wielokrotnie nieśli legniczan do zwycięstw, jak choćby w pucharowym starciu ze Stomilem Olsztyn, gdy w serii rzutów karnych dodali skrzydeł legnickiej drużynie, a energicznym dopingiem podcięli je rywalom.

Miedź to jednak nie tylko pierwsza drużyna, ale także prężnie działająca Akademia Piłkarska Miedzi Legnica, szkoląca kilkuset młodych piłkarzy, Szkoła Mistrzostwa Sportowego, Strefa Miedzi czy Klub Biznesu Miedzi Legnica, który skupia nie tylko przedsiębiorców działających na Dolnym Śląsku, ale także firmy z całego kraju. Miedź to zdecydowanie coś więcej niż klub piłkarski czy marka promująca Legnicę w Polsce. Docenia to nie tylko lokalna społeczność. Klub mocno angażuje się w wiele cennych akcji społecznych, które mają miejsce również podczas wydarzeń sportowych na Stadionie im. Orła Białego.

Dlatego kibice są z Miedzią bez względu na wszystko. Pozostają wierni klubowym barwom i wartościom panującym w zielono-niebiesko-czerwonym świecie. Na legnickim obiekcie prężnie działa Sektor Rodzinny, na którym na przestrzeni ostatnich lat zdążyło już wyrosnąć nowe pokolenie kibiców. Są i tacy, którzy dopingują Miedź od momentu powstania klubu w 1971 roku! Nie dziwi więc, że dzięki naszym fanom Legnica w całej Polsce nierozerwalnie kojarzona jest z Miedzią.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna