Aktualności

Klub

Za nami VII Turniej Piłkarski KKN Miedź Legnica Cup

24.11.2021, 21:40
Podczas VII Turnieju Piłkarskiego KKN Miedź Legnica Cup w hali sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków w Legnicy rywalizowało siedem drużyn, złożonych z osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zawody rozegrano w systemie "każdy z każdym", a emocji i pięknych goli nie brakowało.

Zwyciężył zespół reprezentujący Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży w Opolnicy. Drugie miejsce przypadło Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu ze Złotoryi, a trzecie Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z Milicza. Ponadto w rywalizacji uczestniczyły drużyny z Legnicy, Wałbrzycha, Trzebnicy i Chojnowa. Statuetkę najlepszego strzelca otrzymał Damian Czarnota (Opolnica , który zdobył 9 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrany został Zdzisław Lewicki (Milicz), natomiast nagroda specjalna ufundowana przez radnego Piotra Żabickiego powędrowała do Kamili Urbanowicz (Trzebnica). Zawody rozegrano w duchu fair play, a beneficjenci walczyli do ostatniego gwizdka sędziego.
 
- Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich drużyn. Zafundowaliśmy im dzisiaj prawdziwy piłkarski maraton, bo rozegrano aż 21 meczów. Wszyscy doskonale wytrzymali trudy całego turnieju i mam nadzieję, że dobrze się bawili. Aktywizacja środowiska osób niepełnosprawnych poprzez sport cieszy się coraz większą popularnością. Pragnę podziękować kunickiej Fundacji „Tu i Teraz” za ogromne wsparcie organizacyjne tego wydarzenia. Mam nadzieję, że w przyszłości także możemy liczyć na podobną pomoc – powiedział Wiktor Czepułkowski, prezes KKN Miedź Legnica.
 
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl