IV Liga: Dzierżoniów zdobyty!

16.03.2024, 20:33
W 20. serii gier Koleje Dolnośląskie IV Ligi Miedź II Legnica pokonała 2:0 Lechię Dzierżoniów na Stadionie Miejskim przy ulicy Wrocławskiej w Dzierżoniowie.

Pierwsze siedemnaście minut to była adaptacja do naturalnej murawy, ponieważ nasz zespół przez ostatnie pięć miesięcy rozgrywał swoje pojedynki oraz odbywał treningi jedynie na płycie sztucznej. W 18 minucie mocny strzał wewnętrzną częścią stopy Błażeja Żarkowskiego obronił Adrian Szady. W 27 minucie zaskakujące uderzenie z prawej strony pola karnego oddał Mateusz Ciapa, jednak piłka minimalnie minęła słupek bramki. W 31 minucie świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego zamknął Jan Leończyk, jednak fenomenalnie interweniował Adrian Szady. W 33 minucie po bombie z dystansu Pierzaka futbolówka minęła słupek bramki o kilka centymetrów. W 39 minucie postraszyła nas Lechia. Potężną bombę z rzutu wolnego posłał Marcin Orłowski. Na nasze szczęście piłka przeleciała nad bramką Diachenki. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, a tuż po niej na bramę “Miedzianki” uderzał Marcin Orłowski. W 52 minucie udało się wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Mateusza Ciapy, akcję głową przy prawym słupku bramki finalizował Szymon Skrzypczak. W 56 minucie po strzale Skrzypczaka piłkę odbija Adrian Szady, lecz ta spadła pod nogi Mateusza Ciapy, który mocnym uderzeniem próbował pokonać bramkarza Lechii, ale ten znów stanął na wysokości zadania. Dwie minuty później zaskakujące uderzenie Patryka Pierzaka z ostrego kąta odbił Adrian Szady. W 73 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki, biodrem, wbił Stępień. W 85 minucie fenomenalne uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego oddał Mateusz Ciapa, Adrian Szady musiał wyciągnąć się jak struna, aby obronić strzał lecący w okienko. W 90+3 minucie po strzale głową Szymona Skrzypczaka piłka ląduje na słupku.

Lechia Dzierżoniów - Miedź II Legnica 0:2 (0:0)

Bramki: Szymon Skrzypacz (53’), Piotr Stępień (73’)

Żółte kartki: Kacper Józefiak (45’), Adam Czornij (80’), Marcin Manikowski (82’)

Sędziował: Bartłomiej Oniszczuk (Jawor)

Asystenci: Paulina Habuda i Kacper Marczak

Lechia: 27. Adrian Szady - 2. Maksym Gendera, 6. Dawid Wasilewski, 11. Wiktor Galuba (65’ 5. Sebastian Kijkowski), 13. Marcin Orłowski, 15.Jakub Chlipała, 16. Kamil Ziółkowski (65’ 19. Dominik Watuszko), 17. Revaz Khinchiashvili, 21. Bartosz Rzepski, 22. Kamil Sztuka, 24. Kamil Juraszek

Rezerwowi: 1. Filip Smolak, , 10. Kacper Bąk, 18. Kacper Franaszczyk, , 22. Jarosław Duda

Miedź II:  12. Vitalii Diachenko - 3. Jan Leończyk, 9. SZymon Skrzypczak, 11, Błażej Żarkowski, 13. Kacper Józefiak, 14. Louis Poznański (80’ 25. Oliwier Szymoniak), 16. Piotr Stępień (86’ 7. Marcin Manikowski), 17. Mateusz Ciapa (88’ 15. Jakub Kaczemba), 18. Szymon Stróżyński (65’ 10. Idris Momoh), 19. Patryk Pierzak (69’ 5. Adam Czornij), 29. Miłosz Lewandowski

Rezerwowi: 77. Wiktor Lipiec, 6. Marcin Orzechowski, 8. Olaf Kania, 23. Kuba Szabłowski,