PPOZPN: Awans był czystą formalnością

18.09.2013, 20:36

Chojnowianka_miedz_2_-_33.jpgNasi czwartoligowcy awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN. Zawodnicy prowadzeni przez Władysława Morocha bez problemów pokonali Chojnowiankę Chojnów 4:0. Wynik mógłby być o wiele wyższy, gdyby tylko legniczanie wykorzystali wszystkie sytuacje jakie stworzyli. Do gry powrócił w tym meczu Adam Wasilewski, ale na pewno nie zaliczy spotkania w Chojnowie do najbardziej udanych.

Już od pierwszych minut meczu widać było, kto będzie rozdawał w nim karty. Miedź II była zdecydowanym faworytem i udowodniła to już w siódmej minucie, kiedy Patryk Murawski wyszedł sam na sam z bramkarzem i otworzył wynik spotkania. Sześć minut później Mateusz Zatwarnicki mógł podwyższyć na 2:0, ale w podobnej sytuacji trafił prosto w bramkarza. Co nie wyszło Zatwarnickiemu, naprawił Murawski, który trzy minuty później ponownie wpisał się na listę strzelców. Chojnowianka w pierwszej części wywalczyła kilka rzutów rożnych, po których nie stworzyła zagrożenia pod bramką Kopystiańskiego. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Zatwarnicki, uderzając z 16 metrów.

Po przerwie legniczanie grali już na dużym luzie. Trener Moroch dał pograć rezerwowym. Na boisku zameldował się Adam Wasilewski, który jeszcze przed przerwą zmienił Murawskiego narzekającego na uraz. W dodatku na placu gry pojawili się Kontraktewicz, Szczęsny, Kiełpiński i Wichłacz. Miedź spokojnie rozgrywała piłkę, niejednokrotnie licząc na błędy w obronie rywali. Takowych kilka się zdarzyło, ale znakomitych sytuacji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Wasilewski. Dopiero w 68 minucie po ładnej akcji Roberta Sobieraja, który rozegrał w Chojnowie dobre zawody, Wasilewski wpisał się na listę strzelców kierując futbolówkę do siatki z pięciu metrów.

Miedź zasłużenie pokonała Chojnowiankę 4:0 i awansowała dalej. Pozostaje tylko lekki niedosyt ponieważ wynik mógł być o wiele wyższy.

Chojnowianka Chojnów – Miedź II Legnica 0:4 (0:3)

Bramki: 7, 16 Murawski, 43 Zatwarnicki, 68 Wasilewski.

Miedź II Legnica: Kopystiański – Pilarowski, Wosiek, Księżniakiewicz (58 Kontraktewicz), Oleksa (58 Szczęsny), Zieliński (46 Wichłacz), Grittner, Zatwarnicki, Kulikowski, Sobieraj (75 Kiełpiński), Murawski (41 Wasilewski).