CLJ: Kolejny komplet punktów, tym razem Opolu

30.03.2014, 14:16

2014_CLJ_miedz_legnica_polonia_slubice_-_19.jpgPodopieczni Bartosza Szymczyka nie zwalniają tempa i wygrywają kolejny mecz ligowy. Tym razem nasi juniorzy pokonali w Opolu tamtejsza Odrę 2:1. Dzięki temu zwycięstwu Miedź Legnica traci już tylko trzy punkty do drugiego w tabeli Zagłębia Lubin.

Miedź zdobyła pierwszego gola już w 20 minucie gry. Wojciech Kulasa dograł do Macieja Tulika, który przelobował bramkarza gospodarzy. W 32 minucie mogło być 2:0, ale piłka po strzale Chodygi odbiła się od poprzeczki. Odra przed przerwą miała znakomitą sytuację do wyrównania, jednak jej zawodnicy nie potrafili wykorzystać rzutu wolnego pośredniego z11 metrów. Miedź rozpoczęła drugą część od bramki zdobytej przez Wojciecha Kulasę, który wyszedł sam na sam z bramkarzem po podaniu Wójcika. Odra kontaktowego gola zdobyła w 75 minucie po zamieszaniu w polu karnym po rzucie wolnym.

Odra Opole – Miedź Legnica 1:2 (0:1)

Bramki dla Miedzi: 20 Tulik, 50 Kulasa.

Miedź Legnica: Kopystiański – Rybka (88 Zatwarnicki), Wachowiec, Miazga, Ciunowicz, Tulik (76 Polanowski), Dyrda (76 Gołębiewicz), Chodyga, Kulasa, Wójcik, Wasilewski (80 Myrta).