CLJ: Pewne zwycięstwo nad Promieniem

16.03.2014, 14:56

2013_clj_miedz_promien.jpgPodopieczni trenera Bartosza Szymczyka pewnie pokonali w Żarach outsidera ligowej tabeli 4:0. Legniczanie szczególnie w drugiej połowie zdominowali przeciwników. Warto także podkreślić, że hattrick w tym meczu uzbierał Marcin Wasilewski.

Pierwsze dziesięć minut należało do gospodarzy, którzy wykorzystali sprzyjające im warunki atmosferyczne i stworzyli kilka groźnych sytuacji. Promieniowi z pomocą przyszedł mocno wiejący wiatr. Mimo to, legniczanie jako pierwsi objęli prowadzenie. W 20 minucie Marcin Wasilewski otworzył wynik wykorzystując podanie Wojciecha Kulasy. Kolejne gole padały już po przerwie. W 58 minucie po faulu na Wasilewskim, rzutu karnego nie wykorzystał Kulasa, jednak uderzył tak, że bramkarz musiał odbić futbolówkę, którą do bramki dobił Wasilewski. Ten sam zawodnik w 71 minucie gry uderzył nie do obrony i podwyższył na 3:0. Wynik spotkania na dziesięć minut przed końcem ustalił Piotr Dyrda uderzeniem zza 16 metrów.

Promień Żary – Miedź Legnica 0:4 (0:1)

Bramki: 20, 58, 70 Wasilewski, 80 Dyrda

Miedź Legnica: Kopystiański – Zatwarnicki (78 Rybka), Wachowiec, Gołębiewicz, Ciunowicz, Kulasa (80 Opaluch), Światły, Dyrda, Tulik (70 Michalik), Krawczun, Wasilewski (78 Rusiecki Sz.).