CLJ: Pokonali wicelidera na koniec ligi

01.06.2014, 17:22

2014_clj_gwarek_zabrze_3-2.jpgJuniorzy Miedzi Legnica zakończyli sezon CLJ na piątym miejscu. W ostatnim meczu sezonu zasadniczego podopieczni Bartosza Szymczyka wygrali w Zabrzu z tamtejszym Gwarkiem 3:2. Tym samym nasi piłkarze pozbawili zabrzan szansy awansu do kolejnej serii gier.

Gwarek przed tym spotkaniem zajmował drugie miejsce i musiał wygrać z Miedzią aby awansować do ćwierćfinałów. Legniczanie jednak nie ułatwili zadania gospodarzom niedzielnego meczu. Miedź już w 25 minucie prowadziła po trafieniu Wojciecha Kulasy, który wykończył dośrodkowanie Wójcika. W 38 minucie meczu było już 2:0. Tym razem Bartosz Światły przelobował bramkarza z połowy boiska. Gospodarze do odrabiania strat rzucili się w 52 minucie. Skrzydłowy gwarka wykorzystał nieporozumienie w obronie Miedzi i zdobył gola kontaktowego. Dwadzieścia minut później Maciej Tulik wyszedł sam na sam z bramkarzem i przytomnie podał do nadbiegającego Chodygi, któremu pozostało uderzenie do pustej bramki. Gospodarzy stać było tylko na jedno trafienie i to w doliczonym czasie gry. Uderzeniem z 20 metrów w samo okienko popisał się jeden z graczy Gwarka i ustalił wynik spotkania. Trzeba także wspomnieć, że od 58 minuty oba zespoły grały w osłabieniu. Czerwoną kartką został ukarany Mateusz Miazga a druga żółtą zobaczył jeden z graczy z Zabrza.

Miedź Legnica zakończyła zasadniczy sezon CLJ na piątym miejscu.

Gwarek Zabrze – Miedź Legnica 2:3 (0:2)

Bramki dla Miedzi: 25 Kulasa, 38 Światły, 78 Chodyga.

Miedź Legnica: Mucha – Zatwarnicki, Wachowiec (4 Gołębiewicz), Miazga, Ciunowicz, Michalik (60 Tulik), Światły, Chodyga, Kulasa (90 Opaluch), Wójcik (75 Wasilewski), Krawczun.

Juniorzy Miedzi Legnica po wygranym meczu w Zabrzu!