CLJ: Pożyteczny sparing z Lechem

29.01.2014, 18:28

2014_clj_miedz_lech_sparing_-_17.jpgMiedź Legnica CLJ ma za sobą drugi tegoroczny sparing. Tym razem podopieczni trenera Bartosza Szymczyka zmierzyli się z rówieśnikami Lecha Poznań. Miedź uległa 1:5 mimo, że w pierwszej połowie była równorzędnym rywalem dla przyjezdnych.

Lech wyszedł na prowadzenie dopiero w 33 minucie. Drugi gol dla gości padł minutę później po błędzie legnickiej obrony. Tuż przed przerwą kontaktowego gola po składnej akcji zdobył Bartosz Światły. Po wznowieniu meczu poznaniacy dołożyli jeszcze trzy trafienia i pewnie wygrali 5:1.

- Był to bardzo pożyteczny sparing z klasowym rywalem. Wiemy, że przed nami jeszcze sporo pracy, aby w lidze wyglądać znacznie lepiej – mówił po spotkaniu Piotr Dyrda pomocnik naszego zespołu.

Również trener Bartosz Szymczyk zauważył pozytywy płynące z tego spotkania. – Cieszę się, że niektórzy chłopcy zagrali pełne 90 minut przeciwko rywalowi z wyższej półki. Na pewno wyciągniemy wniosku z tego spotkania i będziemy pracować nad poprawą naszej gry –mówił.

W najbliższą niedzielę Miedź Legnica CLJ zmierzy się na własnym boisku z Górnikiem Złotoryja. Początek o godzinie 11:00.

Miedź Legnica CLJ – Lech Poznań CLJ 1:5 (1:2)

Bramka dla Miedzi: 40 Światły.

Miedź Legnica: Mucha- testowany zawodnik, Miazga, Wachowiec, Zatwarnicki - Kulasa, Dyrda, Światły, Wójcik, testowany zawodnik - testowany zawodnik. Po przerwie zagrali: Kopystiański, Rybka, Gołębiewicz, Tulik, Wasilewski.