CLJ U19: Wygrywamy w Zabrzu z Górnikiem!

15.04.2023, 16:11
Drużyna Miedzi Legnica występująca w CLJ U19 spisała się świetnie i pokonała w wyjazdowym spotkaniu Górnika Zabrze 3:0.

Miedź od początku rozpoczęła ataki na bramkę gospodarzy. Już w 5 minucie było blisko, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Legniczanie do siatki Górnika trafili w 22 minucie gry. Dośrodkowanie w pole karne Ferreiry wykończył uderzeniem głową Kuba Szabłowski. Już trzy minuty później mogło być 2:0, ale uderzenie jednego z naszych zawodników po rykoszecie minęło minimalnie bramkę gospodarzy. Na 2:0 Miedź podwyższyła dwie minuty po tej sytuacji. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ponownie Szabłowski wpisał się na listę strzelców. Po przerwie obraz meczu nie uległ zmianie. Gracze z Legnicy w 52 min. podwyższyli prowadzenie po składnej akcji i trafieniu Rozmusa. Jak się okazało, była to ostatnia bramka w tym spotkaniu. Miedź zdobyła trzy punkty i udowodniła, że może zwyciężać nawet z najlepszymi drużynami w CLJ U19.

Górnik Zabrze – Miedź Legnica 0:3 (0:2)
Bramki: 22, 27 Szabłowski, 52 Rozmus.
Miedź Legnica (skład wyjściowy): Lipiec – Basta, Goszczyński, Kukuła, Ferreira, Kania, Bernatek, Rozmus, Szymoniak, Kyzioł, Szabłowski.
Rez: Kobyliński, Lach, Trawiński, Sobczyk, Sowa, Matuszak, Wojtak.