Grała młodzież Miedzi

21.10.2013, 13:23

IMG_2548.jpgZa nami bardzo pracowity weekend młodzieży grającej pod szyldem Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Nasze zespoły młodzieżowe osiągnęły bardzo dobre wyniki. Legniczanie wygrywali mecze ligowe w Głogowie i Polkowicach oraz uczestniczyli w turniejach, gdzie byli jednymi z najlepszych.

LDT: Z Chrobrym do przodu

Pojedynek derbowy z Chrobrym w Głogowie był typowym meczem walki, w którym Miedź raziła nieskutecznością i nie potrafiła pokonać bramkarza gospodarzy. Chrobry od początku grał bardzo brutalnie, co skutkowało ciągłymi wykluczeniami z gry. Zespół z Głogowa nie oddał ani jednego uderzenia w światło bramki, a bramkarz Miedzi był w tym spotkaniu bezrobotny. W 40 minucie gry po faulu na Bartłomieju Kubaniu bramkarz Chrobrego otrzymał czerwoną kartkę. Grająca w przewadze Miedź z minuty na minutę marnowała coraz to lepsze okazję. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, po dośrodkowaniu Adamczewskiego, bramkę strzałem głową zdobył Łukasz Kubań i Miedź przywiozła cenne trzy punkty z trudnego terenu pozostając wciąż niepokonana.

Chrobry Głogów – Miedź Legnica 0:1 (0:0)

Bramka: 70 Ł. Kubań

Miedź Legnica: Ziółkowski - Wójtów, Socha (36 Dworakowski), Stachowski, Wasiuk - Czuba, Kubań Ł., Maksymowicz, Kubań B., Zagórski (53 Adamczewski) - Kuczyński (50 Bazan).

LOT: Zwycięstwo w Polkowicach

W niedzielne podopieczni Marcina Drabenta mierzyli się w Polkowicach z tamtejszym KS.  - Graliśmy zespołowo, długo utrzymywaliśmy się przy piłce dzięki czemu zawodnicy z Polkowic, nie mogli konstruować akcji ofensywnych. Mimo tego w 13 minucie straciliśmy bramkę po problematycznym rzucie wolnym. Na szczęście mimo straty bramki, dalej graliśmy swoje, dzięki czemu w 20 minucie po składnej akcji i faulu w polu karnym na Gabrielu Piotrowskim zdobyliśmy wyrównująca bramkę po strzale Sebastiana Taranka – relacjonuje trener Miedzi.

W końcowych minutach zawodnicy z Polkowic zaostrzyli grę, próbując zdominować legniczan w środku pola wykorzystując przewagę siłową. Na szczęście Miedź podjęła walkę.  - W drugiej połowie po rzucie wolnym wykonywanym przez Huberta Winnika objęliśmy prowadzenie. Mecz prowadzony był w szybkim tempie, obie drużyny miały swoje szanse na zmianę wyniku. Dopiero w 49 minucie Sebastian Taranek dobił odbitą przez bramkarza piłkę po strzale Patryka Bezkorowajnego i prowadziliśmy już 3:1. Niestety w 53 minucie po rzucie rożnym zawodnicy z Polkowic zdobyli drugą bramkę i postawili wszystko na jedną kartę. Do końca meczu obie drużyny miały swoje okazje.  Janusz Madziała i Adrian Mazur z 12 metrów trafili w bramkarza, ale wynik nie uległ zmianie – dodaje Marcin Drabent.

KS Poklowice – Miedź Legnica 2:3

Bramki dla Miedzi: 20 Taranek (k), 38 Winnik , 49 Taranek

Miedź Legnica: Skibiński (Dul) - Czach (Grzyb), Winnik, Ułasewicz (Walczak), Mazur, Taranek (Kicki), Madziała (Walendzewicz), Szpak, Piotrowski, Bezkorowajny (Osmański).

DLM: Głogów zdobyty

W sobotę nasz zespół występujący w Dolnośląskiej Lidze Młodzików rozegrał kolejne dobre spotkanie. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna Chrobrego Głogów. Nasi młodzi zawodnicy okazali się zbyt silni i wywieźli z głogowa 3 punkty. Miedź przeważała przez całe spotkanie czego efektem jeszcze przed przerwą było strzelenie trzech bramek. W drugiej połowie mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji nie udało się podwyższyć wyniku meczu. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Damian Pulikowskioraz dwa razy Michał Zachaczewski. Trzy asysty w tym spotkaniu zapisał na swoje konto Patryk Szwedzik.

Żak 2006 rywalizował w Elitarnej Lidze.

W niedzielę nasi najmłodsi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica prowadzeni przez Wojciecha Górskiego rozegrali turniej w ramach Elitarnej Ligii Żaków i Orlików.Tym razem udało się zremisować jedno spotkanie z drużyną Śląska Wrocław. - Miejmy nadzieję, że konfrontacja z silniejszymi drużynami przyniesie efekty lepszej gry w przyszłości – podsumowuje Wojciech Górski.

Orlicy nie dali szans rywalom

Podopieczni Cezarego Michalskiego nie dali szans rywalom w kolejnym tegorocznym turnieju Orlików. Miedź wystawiła dwa zespoły i była na tyle bezkonkurencyjna, że wielki finał musiał zostac rozstrzygnięty pomiędzy dwoma zespołami naszego klubu.

Bramki: M.Zieliński 2,H.Kwolek 2,J.Ziemba 1-F.Ząbek1,K.Kozubal 1,O.Oborski 1

Miedź I: Zwoliński, Ziemba, Zieliński, Kwolek, Korczyński, Baszczyj, Krupa, Andrzejewski, Chmielowiec, Chodor

Miedź II: Stępień, Hambicki, Chojnowski, Ferworn, Ząbek, Oborski, Paszulewicz, Kraiński, Staszak, Kozubal, Urbaniak

- To był nasz turniej nie daliśmy rywalom żadnych szans ,pierwsze bramki straciliśmy w grze między sobą – mówi Cezary Michalski.

Trzecie miejsce rocznika 2005

Chłopcy z rocznika 2005 rywalizowali na boiskach Zagłębia Lubin w ramach Ligi Turniejowej Żaków. Gospodarze turnieju postawili bardzo wysoko poprzeczkę. Wystawili aż trzy drużyny, z czego dwie po bardzo dobrej grze miały przyjemność rozegrać mecz finałowy. Miedź wygrała wszystkie mecze ulegając tylko Zagłębiu Lubin I i ostatecznie zajęła III miejsce w turnieju.

- To był ostatni trawiasty turniej rundy jesiennej zorganizowany przez OZPN Legnica. Dzisiaj chłopcy z Lubina byli poza naszym zasięgiem. Jednak dołożymy wszelkich starań aby na wiosnę poziom naszej gry dorównywał najlepszym – zapewnia Przemysław Leszczyński trener Miedzi.