I liga: GKS Tychy – Miedź Legnica 2:1

27.08.2014, 18:59

tychy-dziki.JPGW meczu 5. kolejki I ligi Miedź przegrała w Jaworznie z GKS Tychy 1:2. Legniczanie w pierwszej połowie stracili dwie bramki po strzałach Trochima i Kowalczyka. W drugiej połowie kontaktowego gola zdobył Marcin Garuch. Legniczanie kończyli mecz w dziesięciu, po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Tomasza Midzierskiego. Mimo to atakowali do ostatniego gwizdka, ale nie zdołali odwrócić losów meczu.

W dniu meczu GKS wypożyczył z Podbeskidzia ofensywnego pomocnika Wojciecha Trochima i ten zawodnik od razu znalazł się w wyjściowej jedenastce, a w 12. min otworzył wynik meczu. Piłkę z lewego skrzydła zagrał przed pole karne Radzewicz, a nadbiegający Trochim bardzo mocno strzelił, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. W 21. min było już 2:0 dla GKS. Tym razem po przechwycie tyszanie uruchomili szybką kontrę, Midzierski nie zdołał zatrzymać Kowalczyka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem z łatwością umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie Miedź dążyła do odwrócenia losów meczu i zdobyła kontaktowego gola. W 67. min Garuch pięknym strzałem z dystansu trafił do siatki, choć piłka otarła się jeszcze o któregoś z rywali, dodatkowo utrudniając zadanie golkiperowi gości. Wydawało się, że Miedź pójdzie za ciosem, ale już minutę później legniczanie grali w dziesięciu po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Tomasz Midzierski. Mimo gry w osłabieniu legniczanie do końca meczu atakowali, ale nie zdołali doprowadzić do remisu.

GKS TYCHY - MIEDŹ LEGNICA 2:1 (2:0)

Bramki: Trochim (12), Kowalczyk (21) oraz Garuch (67). Żółte kartki: Zganiacz, Masternak, Szczęsny oraz Midzierski, Garuch, Lenkiewicz. Czerowna kartka: Midzierski (Miedź, 68 - za drugą żółtą). Sędziował: Tomasz Idzik (Poznań).

GKS: Igaz - Grzybek, Kożans, Masternak, Nitkiewicz, Ruskovsky (53 Szczęsny), Zganiacz, Bocian, Trochim (79 Wodecki), Radzewicz, Kowalczyk (81 Smółka).

MIEDŹ: Ptak - Zgarda, Midzierski, Lafrance (88 Machaj), Woźniczka, Bartoszewicz, Garuch, Kakoko (46 Szymański), Lenkiewicz (61 Daniel), Łobodziński, Szczepaniak.