I liga: Stomil Olsztyn – Miedź Legnica 1:2

13.09.2014, 18:17

2014_Stomil_olsztyn_-_Miedz_Legnica.jpgMiedź Legnica w ramach ósmej kolejki I ligi zmierzyła się w Olsztynie z miejscowym Stomilem. Legniczanie rozegrali bardzo dobrą druga połowę i po raz pierwszy w tym sezonie wygrali na wyjeździe. Po bramkach Wojciecha Łobodzińskiego i Adriana Woźniczki Miedź pokonała Stomil 2:1!

Początek meczu należał do podopiecznych Wojciecha Stawowego. Legniczanie dwukrotnie próbowali uderzać na bramkę gospodarzy, ale strzały z dystansu Lenkiewicza i Łobodzińskiego zablokowali miejscowi obrońcy. Po upływie 15 minut mecz się wyrównał. Gospodarze zaczęli także śmielej atakować. W 19. minucie, po stracie w środku pola, Stomil wyprowadził szybką kontrę, po której na bramkę Ptaka uderzał Koval, ostatecznie trafiając w poprzeczkę. W 33. minucie w pole karne wszedł Patryk Szymański, który próbował płasko zagrać wzdłuż bramki, ale jego podanie wybili obrońcy. Później dwukrotnie groźnie było pod legnicką bramką. Najpierw w 42. minucie po dośrodkowaniu od Bucholca, Koval zmusił do interwencji Ptaka, który przeniósł futbolówkę nad bramką. Natomiast w 44. minucie najlepszej okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystał Piotr Głowacki, który w sytuacji sam na sam uderzył prosto w ręce Aleksandra Ptaka. Miedź odpowiedziała jeszcze przed przerwą uderzeniem Adriana Cierpki, które pewnie wyłapał Piotr Skiba.

W drugiej połowie oglądaliśmy bardziej wyrównane spotkanie, w którym padały gole. Najpierw po solowej akcji Damiana Lenkiewicza piłkę przejął Łobodziński, minął dwóch rywali i uderzył. Futbolówka odbiła się od jeszcze słupka i wpadła do bramki. Była 57. minuta meczu. Po zdobyciu gola Miedź oddała inicjatywę gospodarzom. W 71. minucie Kevin Lafrance sfaulował zawodnika gospodarzy w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Darmochwał i doprowadził do remisu. Radość gospodarzy nie trwała długo. W 72. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Lenkiewicz, a do pustej bramki głową wbił piłkę Adrian Woźniczka. Stomil za wszelką cenę dążył do wyrównania. Pod koniec meczu znakomitą sytuację sam na sam miał Damian Lenkiewicz, ale trafił prosto w ręce bramkarza Stomilu. Sędzia przedłużył spotkanie aż o pięć minut, ale ten czas nie wystarczył olsztynianom do odroienia strat. Miedź odniosła pierwsze zwycięstwo wyjazdowe w tym sezonie!

STOMIL OLSZTYN - MIEDŹ LEGNICA 1:2 (0:0)

Bramki:71 Darmochwał (k) oraz 57 Łobodziński, 72 Woźniczka. Żółte kartki: Berezovskyy, Koval oraz Zgarda, Woźniczka, Lafrance, Łobodziński. Sędzia: Zbigniew Dobrynin.

STOMIL: Skiba - Bucholc, Berezovskyy, Czarnecki, Szymonowicz (78 Mroczkowski), Wełna, Darmochwał, Głowacki (53 Łukasik), Jegliński (84 Trzeciakiewicz), Machulenko, Koval.

MIEDŹ: Ptak – Cierpka (84 Feruga), Midzierski, Lafrance, Woźniczka, Zgarda, Garuch, Kakoko (90 Daniel), Lenkiewicz, Szymański (86 Machaj), Łobodziński.