III LIGA: Nie zawsze lepszy wygrywa

13.05.2023, 19:05
Miedź II Legnica niestety nie zdobyła punktów w Zielonej Górze, choć z przebiegu meczu była lepszym zespołem. W legnickiej ekipie zabrakło skuteczności, natomiast zespół Lechii wykorzystał jedną z nielicznych sytuacji, które stworzył i wygrał 1:0 po trafieniu Rafała Dzidka.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Można jedynie wspomnieć o świetnej, indywidualnej akcji Marcina Garucha z 12 minuty, po której kapitan legnickiej jedenastki, uderzył groźnie z dystansu, ale nie pokonał Fabisiaka. W odpowiedzi Lechia również strzałem z dystansu próbowała zaskoczyć Lenarcika. W 35 minucie gry legniczanie wyprowadzili szybki atak, po którym w polu karnym znalazł się Wiktor Bogacz, ale napastnik Miedzi został w ostatniej chwili zablokowany przez wracającego obrońcę Lechii.

Miedź już na samym początku drugiej części mogła objąć prowadzenie. W 47 minucie Mariusz Sławek po podaniu w pole karne od Szczepanka, uderzył płasko po dłuższym słupku, ale minimalnie niecelnie. W 56 minucie ponownie było groźnie pod bramką Lechii. Po sracie Surożyńskiego w środku pola, Bogacz podał do Pojaska, a ten nie wykorzystał znakomitej sytuacji do objęcia prowadzenia. Jedyny gol padł w 82 minucie meczu. Rafał Dzidek dośrodkowywał z rzutu wolnego, piłka przeszła pomiędzy zawodnikami i wpadł do siatki interweniującego Lenarcika. Od tej pory Miedź atakowała całymi siłami, jednak bez rezultatu bramkowego.

Lechia Zielona Góra - Miedź II Legnica 1:0 (0:0)
Bramka: 82 Dzidek
Lechia Zielona Góra: Fabisiak - Ostrowski, Zając, Loboda (90 Staśkiewicz), Surożyński, Dzidek, Budzińki (46 Lechowicz), Mycan (88 Sadowski), Zientarski (60 Kołodenny), Sitko, Jussuf (60 Guder).
Miedź II Legnica: Lenarcik - Orzechowski, Józefiak, Pojasek, Sławek (83 Skowron), Garuch, Lewandowski (71 Żarkowski), Zalewski (80 Letkiewicz), Szczepanek (83 Poręba), Agbor, Bogacz (71 Stępień).