IV liga: Lepszy nie zawsze wygrywa

01.06.2014, 13:48

2014_miedz_II_legnica_-_orkan_szczedrzykowice__-_35.jpgMiedź II Legnica zremisowała z Orkanem Szczedrzykowice w 28 kolejce IV ligi 2:2. Mimo, że legniczanie przez całe spotkanie byli zespołem lepszym, gościom udało się wyprowadzić dwie kontry i zdobyć cenny punkt przy Orła Białego.

Pierwsza połowa to przewaga legniczan, której podopieczni Mirosława Drączkowskiego nie wykorzystali. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Dawid Grittner, który zdecydował się na potężne uderzenie zza pola karnego, którym zmusił Grzegorza Sinanisa do sporego wysiłku. Zdobywanie goli rozpoczęło się w drugiej odsłonie. W 58 minucie Wojciechowski wszedł w pole karne i płaskim uderzeniem pokonał bramkarza Orkana. Wojciechowski zaliczył w tym meczu także asystę. W 69 minucie dośrodkował miękko w pole karne a głową do siatki skierował piłkę Jakub Chrzanowski. Gdy wynik wydawał się bezpieczny Mirosław Drączkowski wymienił czterech graczy. Znakomitej okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał wprowadzony na boisko Adam Wasilewski. Ta sytuacja zemściła się w 82 minucie. Po długim podaniu kontaktowego gola zdobył Paweł Wyżga. Goście grali ambitnie do końca i na minutę przed upływem regulaminowych 90 minut doprowadzili do remisu za sprawą Grzegorza Zielińskiego.