IV liga: Miedź II ponownie nie do zatrzymania

28.08.2014, 09:50

2014miedz_2_-_olimpia_kowary_3-1_-_2.jpgPodopieczni trenera Piotra Jacka rozegrali w środę kolejne ligowe spotkanie. Tym razem na własnym boisku podejmowali Sokoła Wielka Lipa. Trenerem rywali jest aktualnie Mirosław Drączkowski były szkoleniowiec naszych czwartoligowców, który nie będzie miło wspominał powrotu do Legnicy.

Miedź II nie była zbytnio gościnna dla ekipy swojego byłego szkoleniowca. Już w 2 minucie za sprawą uderzenia Przemysława Wichłacza z rzutu wolnego, legniczanie objęli prowadzenie.  Trzy minuty później Wojciech Kulasa dośrodkował w pole karne, a akcję celnym strzałem wykończył Mateusz Zatwarnicki. Wynik został ustalony już w 10 minucie gry. Po dośrodkowaniu w pole karne i zagraniu ręką jednego z obrońców gości, Adam Wasilewski pewnie wykorzystał „jedenastkę”.  Miedź jeszcze przed przerwą stworzyła sobie kilka sytuacji do zdobycia gola. Wasilewski trafił w poprzeczkę, Wichłacz uderzył za lekko, a do podania wzdłuż bramki od Zatwarnickiego pierwsi doszli przyjezdni obrońcy. W drugiej połowie legniczanie skupili się na bronieniu rezultatu, co im się powiodło.

Miedź II Legnica – Sokół Wielka Lipa 3:0 (3:0)

Bramki: 2 Wichłacz, 5 Zatwarnicki, 10 Wasilewski (k)

Miedź II Legnica: Mucha - Bartczak, Księżniakiewicz, Wosiek, Oleksa, Zatwarnicki, Nowak, Wichłacz, Kulasa, Zieliński, Wasilewski. Po przerwie weszli: Wójcik, Pilarowski, Wojciechowski, Chodyga, Kasperkiewicz, Ciunowicz.